08 Mart 2010 00:00

Bullock önce ‘en kötü’ ödülünü aldı

OSCAR’dan bir gün önce açıklanan Amerikan sinemasının en kötüleri sahiplerini buldu.

Paylaş

OSCAR’dan bir gün önce açıklanan Amerikan sinemasının en kötüleri sahiplerini buldu. Daha önce de Ahududu Ödülü’ne layık görülen ve ödülünü alan Sandra Bullock, bu yıl da layık görüldüğü ödülünü almaya gitti.
Bullock, bu gece sabaha karşı düzenlenen Oscar törenlerinde de en İyi kadın oyuncu ödülünün favorisi olarak gösteriliyordu.
Amerikan sinemasının ‘en kötülerinin’ ödüllendirildiği ‘Ahududu Ödülleri’ (Razzie Awards), geleneğe uygun biçimde, Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin ‘en iyileri’ seçtiği Oscar ödüllerinden bir gün önce açıklandı.
‘The Blind Side’ filmindeki rolüyle Oscar’ın önde gelen en İyi kadın oyuncu adayları arasında bulunan Sandra Bullock’a, ‘All About Steve’ filmindeki rolünden dolayı ‘en kötü kadın oyuncu’ ödülü verildi.
Oscar’ın gösterişliliğine karşı 1980’den bu yana verilen “Ahududu Ödülleri”nin dağıtım törenine genellikle adaylar katılmıyor. Ancak Bullock katıldı ve ödülünü aldı.
2009 Ahududu Ödülleri’nde En kötü film “Transformers: Yenilenlerin İntikamı”, En kötü yönetmen Michael Bay (Transformers), En kötü erkek oyuncu: The Jonas Brothers, En kötü yardımcı erkek oyuncu Billy Ray Cyrus (Hannah Montana), En kötü yardımcı kadın oyuncu ödülü Sienna Miller (G.I. Joe) olarak belirlendi.
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Roj TV’ye operasyon...

SONRAKİ HABER

Narmanlı Han’dan, akıl hastanesinde konsere: Murat Ertel

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...