25 Mart 2010 00:00

Ankara’da ‘Ucuz Ulaşım Hakkı’ mitingine katılım çağrısı

“DÜNYANIN en pahalı akaryakıtı Türkiye’de, Türkiye’nin en pahalı Ulaşımı Ankara ’da” diye yola çıkan “Ulaşım Hakkı Ortak Mücadele Grubu”...

Paylaş

“DÜNYANIN en pahalı akaryakıtı Türkiye’de, Türkiye’nin en pahalı Ulaşımı Ankara ’da” diye yola çıkan “Ulaşım Hakkı Ortak Mücadele Grubu”, 27 Mart’ta Kolej Meydanı’nda yapılacak olan Ulaşım Hakkı Mitingi için “katılım” çağrısı yaptı.
TMMOB, KESK, DİSK, İHD’ye bağlı şubelerin, bir çok kitle örgütü yönetici ve üyelerinin katılımı ile dün Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması yapılıp, bildiri dağıtıldı.
Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin’in yaptığı ortak açıklamada, tüketici örgütleri olarak, ulaşım zamlarına karşı kazandıkları davalara atıfta bulundu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, iki mahkeme kararıyla, toplam 50 kuruş zammı geri almak yerine ortalığı karıştırtırdığını belirten Çetin, Başbakan’ın da Gökçek’i destekleyen açıklamalarına vurgu yaparak, “bunlara karşı Ankaralılar olarak bir araya geldiklerini ve Ulaşım Hakkı Mücadele Gurubu”nu oluşturduklarını söyledi. Tüketici derneklerine Valilik kanalıyla SGK’dan müfettişlerin gönderilerek baskı uygulandığını anlatan Çetin, milyonlarca işçi sigortasız ve kaçak, yabancı işçiler modern köleler olarak çalıştırılırken, tüketici derneklerine gönüllü katkı verenlerin fişlemeye gelinmesini eleştirdi. “Ne örgütlerimize baskılar, ne ölüm tehditleri, ne kışkırtmalar asla bizleri hak mücadelesinden geri koyamaz” diyen Çetin, saldırıların geri püskürtülmesi için 27 Mart Cumartesi günü Kolej Meydanı’da yapacakları mitinge katılım çağrısı yaptı.
Açıklamanın ardından mitinge çağrı bildirileri dağıtılarak, Ankaralı zamlara karşı çıkmaya çağrıldı. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Sağlık alanında, OHAL istediler

SONRAKİ HABER

Yatağan Termik Santrali'nde ölen işçiler anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa