26 Mart 2010 00:00

‘Hükümet vatandaştan alıyor yandaşa veriyor’

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kapatılmak istenmesiyle...

Paylaş

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kapatılmak istenmesiyle, AKP Hükümeti’nin sosyal devlet anlayışının “vatandaştan al, yandaşına ver” şeklinde olduğunun artık kesinlik kazandığını belirtti.
BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kapatılmasına ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya BDP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis de katıldı. Van Yüksek İntisas Hastanesi’nin kapatılmak istenmesinin AKP Hükümeti’nin özelleştirme politikalarının devamı olduğunu belirten Üçer, “Devlet hastanesi özel hastanelere feda edilmektedir. AKP Hükümeti’nin sosyal devlet anlayışının ‘vatandaştan al, yandaşına ver’ şeklinde olduğu artık kesinlik kazanmıştır. AKP, vatandaşın sağlığından nemalanmak isteyenlere kapıyı sonuna kadar açmaktadır. Ancak sağlık ticari politikalara feda edilmeyecek kadar önemli bir konudur” dedi.
Üçer, hastanenin fiziki ömrünü tamamladığı gerekçesiyle kapatılmak istenmesini eleştirerek, “Hizmet alanı geniş ve teknik donanımı modern olan bir hastanenin kapatılmaya çalışılması bölge insanımızı kaygılandırdığı gibi bizi de derin kuşkulara sürüklemektedir. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Van’ın yanı sıra Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı, Şırnak ve Siirt illerinden gelen hastaların dertlerine dava olmaktadır” dedi. Hiç kimsenin halkın sağlığını kendi çıkarına kurban etmemesi gerektiğini belirten Üçer, hükümeti, Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kapatılmasını istemeyen vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşlarını dikkate almaya çağırdı. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Emekli belediye işçilerinin KEY isyanı

SONRAKİ HABER

İstanbul trafiğinin akış hızı 3.7 km yavaşladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa