Merzifon’da Hayat Televizyonu ile dayanışma yemeği

MERZİFON Hayat Televizyonu Gönüllüleri Hayat Televizyonu ile dayanışma amacıyla Merzifon Korkmaz Otel’de bir yemek düzenledi.


MERZİFON Hayat Televizyonu Gönüllüleri Hayat Televizyonu ile dayanışma amacıyla Merzifon Korkmaz Otel’de bir yemek düzenledi.
180 kişinin katıldığı yemekte konuşan Hayat Televizyonu Muhabiri Osman Zorlucan; ilk önce Hayat Televizyonu’nun kuruluş amacını yayın çizgisini anlattı. TEKEL işçilerinin mücadelesinde Hayat Televizyonu’nun önemini bir kez daha bütün emekçilerin kavradığını belirten Zorlucan, Çemen Tekstil işçilerinin direnişinin zaferle sonuçlanmasına da televizyon ekibi olarak çok sevindiklerini ifade etti. TEKEL İşçilerinin eylemlerini diğer televizyonların da gösterdiğini fakat onların eylemin magazin boyutuyla ilgilendiklerini dile getiren Zorlucan Hayat Televizyonu’nun ise eylemi doğru yerden değerlendirip gösterdiğini belirtti. Hayat Televizyonu’na sahip çıkmanın kendi geleceğimize, emeğimize sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Zorlucan Hayat Televizyonu’nun yaşaması gerektiğinin altını çizdi.
Daha sonra söz alan TEKEL İşçisi Veysel Yılan’da 78 günlük direnişleri boyunca kendilerini bir an olsun yalnız bırakmayan Hayat Televizyonu’na teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Eylemimizin her aşamasında yanımızda olan Hayat Televizyonu bizim ve yaşadıklarımızın ülkemiz kamuoyunda yer bulmasında çok büyük öneme sahip olmuştur” dedi.
Gece Hayat Televizyonu’nu ve TEKEL işçilerinin eylemlerini gösteren Sinevizyon gösteriminin ardından söylenen türkülerle ve çekilen halaylarla sona erdi. (MERZİFON)


www.evrensel.net