İktidarın suç karnesi kabarık

EMEK PARTİSİ Genel Başkanı Levent Tüzel, Meclis’in kurulduğu günün bayram olarak adandığı, çocukların hakları açısından iktidarın ve Meclis’in suç karnesinin kabarık olduğunu belirtti.


EMEK PARTİSİ Genel Başkanı Levent Tüzel, Meclis’in kurulduğu günün bayram olarak adandığı, çocukların hakları açısından iktidarın ve Meclis’in suç karnesinin kabarık olduğunu belirtti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Tüzel, “Her 23 Nisan’da hatırlanan ülkemizin geleceği çocuklarımız, içler acısı durumdadır” dedi.
“Ne Meclis, ne onun içinden çıkan kurumlar, ne de görüşülen anayasa değişikliği ulusal egemenlikle bağdaşıyor” diyen Tüzel, açıklamasında, “Siyasi yasak ve barajlarıyla, temel yasalardaki antidemokratik hükümleriyle ülkemiz emekçilerinin haklarını gözetmeyen; halkların, dillerin, kültür ve inançların üzerindeki baskıyı, ayırımcılığı gidermeyen, darbe anayasasını koruyan iradesiyle TBMM ve yürütme organları, adeta halk iradesi ve egemenlik hakkının inkarı olarak boy göstermektedir” ifadelerini kullandı.
Tüzel, “Emperyalist plan ve oyunların uygulayıcısı olan siyasi iktidarın, millet egemenliğinden ve demokrasiden söz etmesi en hafif deyimle demagojidir” dedi.
GÖSTERMELİK LAFLAR EDECEKLER
Meclis’in ve iktidarın çocuklardan yana suç dosyasının kabarık olduğunun altını çizen Tüzel, ‘Anayasa Değişikliği Paketi’ görüşmelerinde TMK mağduru çocuklar için araştırma komisyonu kurulması önerisini kabul etmeyen burjuva politikacıların, bayram gününde bolca göstermelik laflar etmekten geri durmayacağını vurguladı.
Çocukların, bütün kötülüklerin ilk hedefi durumunda olduğunu söyleyen Tüzel, şunları söyledi: “Parasız eğitim ve sağlık hizmeti alamayan, küçük yaşlarda sömürü ve baskının mağduru olan, beslenemeyen, anadilinden mahrum bırakılan, şiddetin her türlüsüyle tanışan, korunmak yerine cezaevlerine tıkılan, kapitalizmin krizlerinin parçaladığı aile içinde güven ve huzur bulamayan çocuklarımıza, bayram armağan etmiş olmakla övünmenin, hiçbir karşılığı yoktur. O nedenle bu düzen ve iktidar güçleri, çocuklarımız ve hakları karşısında suçludur, sabıkalıdır.”
Tüzel son olarak, gerçek bayram günlerini çocuklara yaşatmak için güçleri birleştirme çağrısı yaparak, “Tek çıkış yolu, egemenlik ve halk iradesinin sonucu olan işçi-emekçi iktidarının simgesi bir meclise kavuşmak ve bunun için emek, barış, demokrasi mücadelesi vermektir” dedi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net