Denizlere mücadele sözü!

DENİZLER Mersin’de yapılan etkinlikle bir kez daha anıldı.


DENİZLER Mersin’de yapılan etkinlikle bir kez daha anıldı. Evrensel Kültür Merkezi, Mersin 68’liler Derneği ve Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, Denizlerin mücadelesine sahip çıkmanın yolunun, işçi sınıfının mücadelesiyle birleşmekten geçtiği ifade edildi.
Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’nde akşam saatlerinde yapılan anmada, gökyüzüne 3 güvercin uçuruldu. Alevi Kültür Dernekleri adına konuşan Şube Başkanı Hüseyin Özveren, Alevilerin yüzyıllardır ezilenlerin; sömürüye, zulme karşı çıkanların yanında yer aldığını ifade ederek, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mücadelesine sahip çıkacaklarını dile getirdi. Denizlerin idam kararını veren orgeneralin boğularak öldüğünü kaydeden Mersin 68’liler Derneği Başkanı Hasan Kapıkıran, “Hiç kimse o katilleri anmayacak. Ama Denizler, bıraktıkları mücadeleyle her gün anılacak ve çoğalacaklar” dedi. Evrensel Kültür Merkezi adına konuşan Şahin Kelleci ise Denizlerin, işçi sınıfının mücadelesinde hayat bulmaya devam edeceğini söyledi.
Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Ali Balkız ise Denizlerin, mazlumun yanında yer alarak onlar için mücadele verdiklerini ifade etti. Anma, konuşmaların ardından sunulan müzik dinletisiyle sona erdi. (Mersin/EVRENSEL)
www.evrensel.net