22 Mayıs 2010 00:00

Eğitim Sen üyesine sahip çıktı

SAMSUN 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyelerinden Eğitim Sen üyesi Yar.Doç. Dr Hülya Gökalp’ın görevine son verilmesine tepki gösterildi.

Paylaş

SAMSUN 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyelerinden Eğitim Sen üyesi Yar.Doç. Dr Hülya Gökalp’ın görevine son verilmesine tepki gösterildi. OMÜ rektörlüğü tarafından, İngiltere’de evlilik sonrası işlemlerinin tamamlanması için İçişleri Bakanlığı’ndaki pasaportunu beklerken kadrosunun bulunduğu fakülteye bilgi vermesine ve yasal yıllık iznini istemesine rağmen yurtdışında geçirdiği sürede işe gelmediği öne sürülerek görevine son verildi. Bunun üzerine Eğitim Sen üye ve yöneticileri OMÜ Mühendislik Fakültesi önünde bir basın açıklaması yaparak olayı kınadı. Rektörlüğe bu yanlış ve haksız uygulamadan derhal vazgeçilmesi çağrısı yapan Eğitim Senliler, öğrencilerin ve öğretmenlerinin mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istedi.
Açıklamayı yapan Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Kenan Gülçiçek, rektörlüğün değişmesinden bu yana üyelerine yönelik baskıların sürekli arttığını, yasa dışı uygulamaların ve kadrolaşmanın kaygı verici boyutlara geldiğini söyledi.
(Samsun/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Lise öğrencileri Ankara’da yol kapattı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa