Sessiz telefonlar başarının göstergesi

BEYKOZ’da bulunan Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan ve sendikaya üye olduğu için işten atılan Türkan Albayrak, hastane bahçesindeki direnişini sürdürüyor.


BEYKOZ’da bulunan Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan ve sendikaya üye olduğu için işten atılan Türkan Albayrak, hastane bahçesindeki direnişini sürdürüyor. Albayrak’a direnişinin 100. gününün sonrasında sessiz telefonlar gelmeye başladı. Albayrak, direnişten vazgeçmediği için geldiğini söyledi. Albayrak, “100 güne kadar direnişi pek ciddiye almadılar. İnsanların bana destek olduğu ortaya çıkınca da, bu şekilde bir bastırma, psikolojik olarak yıldırma girişiminde bulundular. Günün belli saatlerinde sessiz telefonlar alıyorum. Özellikle 100 gün sonrasında olması da direnişin başarısını gösteriyor” diye konuştu.
Hastane yönetiminin şuana kadar hiç konuşmadığını ve işe iade talebi ile Üsküdar’daki İş Mahkemesi’nde davasının başladığını hatırlatan Albayrak, “Mücadeleden vazgeçmeyeceğim. Önümüz kış daha zorlu bir dönem bizi bekliyor. Birçok insan bana destek oluyor. Hastane yönetimine karşı verdiğim mücadeleye devam edeceğim” dedi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net