Askerler sloganlarla Diyarbakır’da yürüdü

DİYARBAKIR’da askerler 1.5 kilometre boyunca ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Her Türk asker doğar’, ‘Ordu millet’, ‘Güçlü ordu, güçlü Türkiye’, ‘Her şey vatan için’ sloganlarıyla yürüdü. Gerekçe ise Atatürk’ün Diyarbakır’a gelişinin kutlanması.


MUSTAFA Kemal Atatürk’ün Diyarbakır’a gelişinin 73’ncü yıl dönümü kentte düzenlenen törenlerle kutlandı. Bu yılki törenlerde askerlerin ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla Diyarbakır caddelerinde yürüdü.
Diyarbakır Tren Garı’nda düzenlenen törende Atatürk’ün Diyarbakır’a trenle gelişi temsili olarak canlandırıldı. Vali Mustafa Toprak Mustafa Kemal Atatürk’ün kente gelişindeki konuşmasını okurken, öğrencilerin folklor gösterisine Vali Toprak’ta çocuklarla birlikte halay çekerek eşlik etti.
Günün anlamına hitaben okunan şiirlerin ardından tören kortej yürüyüşü ile devam etti. İstasyon caddesinde başlayan kortej yürüyüşünde 7’nci kolordu komutanlığı ile 2’nci hava kuvvet komutanlığına bağlı askerler slogan ve marşlarla yürüdü. Anıt parka kadar 1,5 kilometre yürüyen kortejdeki askerler “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Her Türk asker doğar”, “Ordu millet”, “güçlü ordu, güçlü Türkiye”, “Her şey vatan için “sloganları ile yürüdü. (DİYARBAKIR)
www.evrensel.net