10 Mart 2011 10:45

Hepimiz Nesih’iz, hepimiz güvencesiziz!

Eskişehir’de TMMOB’a bağlı odaların gençlik komisyonları “Parasız Eğitim, Güvenceli Gelecek, İnsanca Çalışma Koşulları İstiyoruz” talepleriyle bir basın açıklaması yaptı.Öğrenciler, son günlerde yaşanan iş cinayetlerini ve son olarak İzmir’de harç parası için çalışırken hayatın

Hepimiz Nesih’iz, hepimiz güvencesiziz!

Paylaş

Öğrenciler, son günlerde yaşanan iş cinayetlerini ve son olarak İzmir’de harç parası için çalışırken hayatını kaybeden Nesih Taşkın’ı hatırlattı.

Öğrenciler adına açıklamayı yapan Anıl Asil, bütün bu cinayetlerin sebebinin denetimsizlik, kâr hırsı ve taşeronlaştırma olduğunu söyledi. “Bu cinayetlerden şu an üzerinde durulması gerekenin Nesih Taşkın’ın üniversite öğrencisi olmasıdır” diyen Asil, Nesih’in hayatını kaybetmesinin eğitim paralı olmasının ve üniversitelerin emekçi çocuklarına kapalı olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Bu uygulamalara karşı çıkıldığında ise öğrencilere soruşturmalar ve uzaklaştırmalar düştüğünü belirten Asil, “Mimarlar Odası Öğrenci Komisyonunda temsilci olan arkadaşımızın 1.sınıf öğrencilerinin, maliyeti 500-600 TL’yi aşan ödevleri konusunda maddi sıkıntı yaşadığını, dersin yürütücü hocasıyla görüşüp çözüm üretilmesini istediği için bölüm yönetimince hakkında soruşturma açıldı” dedi. Bunun gerekçesi olarak da “dersin öğrencisi olmadığı halde ders hakkında görüş bildirmek, ders saati olmayan bir saatte dersi bölmek ve 1.sınıf öğrencilerini kışkırtmak” gösterildiğini belirtti. Tüm bu yaşananlara tepkilerini Parasız, Bilimsel ve Demokratik Eğitim talebimizi daha da yükselterek ve örgütlülüğümüzü daha da güçlendirerek göstereceğiniz diyen Asil, Nesih arkadaşımızı parasız eğitim, güvenceli gelecek ve insanca çalışma koşulları mücadelelerinde yaşatacaklarını belirtti. (Eskişehir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ateşin Düştüğü Yer

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa