30 Ocak 2005 03:00

Şube kongresinde özeleştiri

Tarım Orkam-Sen Diyarbakır Şubesi 2. Olağan Kongresi'nde özeleştiri veren Şube Başkanı Hasan Atsız, sendika olarak halkın siyasal istemlerine ve üyelerinin sosyal, özlük, demokratik haklarına cevap olamadıklarını söyledi.

Paylaş
Tarım Orkam-Sen Diyarbakır Şubesi 2. Olağan Kongresi'nde özeleştiri veren Şube Başkanı Hasan Atsız, sendika olarak halkın siyasal istemlerine ve üyelerinin sosyal, özlük, demokratik haklarına cevap olamadıklarını söyledi. Tes-İş 2 No'lu Şube binasında gerçekleştirilen kongreye, Diyarbakır'daki alt kademe belediye başkan yardımcılarının yanı sıra çok sayıda kitle örgütü temsilcisi katıldı. Divan başkanlığına getirilen Yapı Yol-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Mustafa Uyguner, Kürt sorununa halen inkâr ve imha dayatıldığını ifade ederek, son dönemlerde Şırnak'ta 5 kişinin, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde baba ve oğulun "infaz edidiğini", bunun ülkedeki demokrasi sorununu ortaya koyduğunu belirtti. Tarım Orkam-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Hasan Atsız Kürtçe ve Türkçe yaptığı konuşmasında, son dönemde yaşanan olumsuz gelişmelere değinerek, halkın siyasal istemlerine ve üyelerinin sosyal, özlük, demokratik haklarına cevap olamadıkları yönünde özeleştiri verdi.

SEKA gösterdi Haber-Sen Diyarbakır Şubesi'nin 2. Olağan Genel Kurulu ise Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Haber-Sen Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Hıdır Yavuz başta Telekom olmak üzüre özelleştirmeler, KYTK, Kürt sorunu, demokratikleşme sorunlarına değinerek, "SEKA işçilerinin verdiği mücadele ve elde ettikleri kazanım Emek Platformu'nun da yürüyeceği yolu göstermiştir. Şubat ayında EP'nin aldığı genel eylem kararı bu yolda ilerlenerek genel greve dönüştürülmelidir. Saldırıları püskürtmenin başka bir yolu kalmamıştır" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABER

Tunceli'den SEKA'ya destek

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş, Çiğli OSB işçilerine 1 Mayıs çağrısı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa