02 Ocak 2005 03:00

Yol ücretlerine karşı eylem

Mersin Üniversitesi öğrencileri yol ücretlerinin düşürülmesi talebiyle başlattıkları mücadelelerini sürdürüyor.

Paylaş
Mersin Üniversitesi öğrencileri yol ücretlerinin düşürülmesi talebiyle Çiftlikköy Kampüsü Rektörlük Binası önünde yaptıkları eylemin ardından bu kez Yenişehir Kampüsü'nde yaptıkları eylemle, yol ücretlerinin düşürülmesi, ucuz ve nitelikli ulaşım hizmeti taleplerini tekrarladılar.

İmzalarımız dikkate alınsın Yenişehir Kampüsü Tıp Fakültesi önünde yapılan eylem müzik dinletisi ve öğrencilerin ulaşım sorunlarını anlattıkları bir skeç gösterisiyle başladı. "Parasız, bilimsel eğitim istiyoruz", "Ucuz nitelikli ulaşım" gibi dövizlerin açıldığı eylemde konuşan üniversite öğrencisi Fatma Acar, ulaşım ücretlerinin öğrenciler için büyük bir sorun oluşturduğunu, yetkililerin verilen 3000 imzaya rağmen öğrencilerin bu sorunlarını görmezden geldiğini belirtti. Acar, sorunlarına sahip çıkan öğrencilerin polis baskısına ve şoven, faşist grupların tacizine maruz kaldığını söyledi.Yeni YÖK Yasa Tasarısı'na da değinen Acar, "Bizler bütün bu engellemelere, baskılara ve duyarsızlıklara rağmen sorunlarımıza sahip çıkacağız.Ulaşım sorununun çözümünün, verdiğimiz imzaların ve diğer tüm sorunlarımızın takipçisi olacağız" dedi.

Sloganlarla sona erdi "Parasız eğitim, ucuz ulaşım", "Müşteri değil öğrenciyiz", "Ucuz ulaşım istiyoruz" sloganlarının atıldığı eyleme yaklaşık 100 civarında öğrenci katıldı.

ÖNCEKİ HABER

Tarımın tohumu da
   tekellerin kontrolünde

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa