04 Ekim 2004 21:00

'Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz'

Bakırköy Sümerbank işçileri, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla fabrikalarının Kemal Ayvacı'ya ait Doğa Madencilik'e satılmak istenmesini protesto etti.

Paylaş
Bakırköy Sümerbank işçileri, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla fabrikalarının Kemal Ayvacı'ya ait Doğa Madencilik'e satılmak istenmesini protesto etti. Sümerbank işçileri 11 Ekim'den itibaren de gece gündüz fabrikada bekleyecekler, özelleştirmeyi ve hükümeti teşhir etmek için imza standı açacaklar. Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda bir araya gelen Sümerbank işçileri, ."KİT'ler vatandır vatan satılmaz", "Fabrikalar kalemiz hırsızlara vermeyiz", "Başımızı veririz işimizi vermeyiz", "Gün gelecek devran dönecek hainler halka hesap verecek", "Yılgınlık yok direniş var", "IMF uşağı hükümet istifa" sloganlarını attılar. Eyleme, Belediye-İş, 2, 3 ve İETT şubeleri, TÜMTİS, BTS, Tüm Bel-Sen, Eğitim Sen 1 No'lu Şubesi ve Emeğin Partisi yöneticileri de destek verdi.

Vazgeçmeyeceğiz İşçiler adına konuşan TEKSİF Bakırköy Şube Başkanı Çetin Yelken, 120 milyon dolar değeri olan Sümerbank'ın 44 milyon dolara iktidarın yandaşlarına peşkeş çekilmek istendiğini söyledi. "İktidara gelenler, su başlarını tutanlar ülke ve halka dair kaygıları bir yana atarak, ABD, Avrupa Birliği ve IMF gibi emperyalist merkezlerin çıkarları doğrultusunda politikalar uygulamışlardır" diyen Yelken, ülkenin bağımsızlığı ve onuru için başlattıkları mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Metal işçisi adalet istiyor

SONRAKİ HABER

Direniş sonuç verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa