05 Mart 2011 11:04

Değirmenci, RTÜK yasasını deldi

YENİ RTÜK Yasası haber görüntülerinde müzik kullanmayı yasaklayınca haber sunucusu İrfan Değirmenci bu soruna ilginç bir çözüm buldu. Haber bülteninde yayınlanan görüntüye, kendi söylediği şarkıyla eşlik eden Değirmenci, böylelikle televizyon tarihinde bir ilke imza atmış oldu.Yeni RTÜK Yasas

Değirmenci, RTÜK yasasını deldi

Paylaş

YENİ RTÜK Yasası haber görüntülerinde müzik kullanmayı yasaklayınca haber sunucusu İrfan Değirmenci bu soruna ilginç bir çözüm buldu. Haber bülteninde yayınlanan görüntüye, kendi söylediği şarkıyla eşlik eden Değirmenci, böylelikle televizyon tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Yeni RTÜK Yasası haber görüntülerinde müzik kullanmayı yasaklıyor. Yasaya göre görüntülerdeki doğal sesin dışında efekt ve müziğe yer verilemeyecek. Bu karara uyan İrfan Değirmenci, Kanal D’de haftaiçi her sabah sunduğu haber programı “İrfan Değirmenci ile Günaydın”da yasaya çözüm bularak, kendi doğal sesiyle yurtta kar manzaraları haberini müziklendirdi. “Böylesi haberlerde müziğe alışkınız ama RTÜK’ün yeni yasası haber bültenlerinde müzik kullanımını yasakladı. Biz de kullanamıyoruz ama herhalde sunucunun şarkı söylemesi yasak değildir” diyerek “Her yerde kar var” şarkısını seslendirdi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Felsefe Olimpiyatı başladı

SONRAKİ HABER

Tank Palet’in özelleştirilmesine karşı Sakarya’da miting yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa