Aktif direnişine direnişçi desteği

TÜMTİS'in kendi direnişlerine verdiği desteği hatırlatan İzmir Sümerbank işçileri, yine direnişte olan Aktif Dağıtım işçilerini ziyaret ederek, destek verdiler.

Aktif direnişine direnişçi desteğiDirenişteki İzmir Sümerbank işçileri, yine direnişte olan Aktif Dağıtım işçilerini ziyaret ettiler. Aralarında TEKSİF İzmir Şubesi İkinci Başkanı Fethi Avcı ve işyeri temsilcileri de bulunan Sümerbank işçileri, Aktif işçilerinin onurlu mücadelesinin yanında olduklarını bildirdiler. Sümerbank işçileri, aralarında topladıkları bir miktar parayı da Aktif işçilerine verdiler.Kendi direnişleri boyunca maddi ve manevi destek gördükleri TÜMTİS'in üyesi olan Aktif işçileriyle dayanışmada geciktiklerini belirten Sümerbank işçileri, birbirlerine sahip çıkmaları gerektiğini dile getirdiler.

Dayanışma yetersizKendilerine sunulan desteğin Aktif Dağıtım işçilerine verilenden daha fazla olduğunu bildiklerini aktaran Sümerbank işçileri, aynı destek ve duyarlılığın Aktif Dağıtım işçileri için de gösterilmesini istediler. Direnişlerinin 124. gününde olan Aktif Dağıtım işçileri de, son gelişmeleri aktararak, sınıf dayanışmasının yetersiz kaldığını söylediler. İşçiler, ziyaret boyunca, işçi sınıfı ve ülke sorunları üzerine sohbet ettiler. Sümerbank'tan bir işçinin okuduğu şiiri alkışlayan Aktif işçilerine polis, "Toplu eyleme giriyor!" gerekçesiyle engel olmak istedi. Bu duruma tepki gösteren işçiler, polislere kendilerini yasadışı olarak işten atan patrona engel olmasını söylediler. Aktif Dağıtım işçilerini önceki gün de EMEP Bornova İlçe Yönetimi ile Evka3 ve Adil Demir Sitesi'nde oturan emekçiler ziyaret ederek, destek vermişlerdi.
www.evrensel.net