Asgari ücretliler bu haberi okumasın!

Bayram tatili dolayısıyla turizm şirketlerinin düzenlediği turlarda bir aylık asgari ücret ile 3-4 gün tatil yapabilirsiniz! Fiyatları kişi başına 50 ile 105 milyon lira arasında değişen turlarla cennet Türkiye'nin dört bir yanına gidebilirsiniz.

Asgari ücretliler bu haberi okumasın!
Şeker bayramında, beş yıldızlı oteller veya tatil köyleri yerine tatil yapmak isterseniz, fiyatları kişi başı 50 ile 105 milyon lira arasında değişen turlarla ülkenin dört bir yanına gidebilirsiniz!
AA muhabirinin çeşitli turizm şirketlerinden edindiği bilgiye göre, çoğunlukla yarım pansiyon konaklama, ulaşım ve rehberliğin dahil olduğu 3-4 günlük turlarla, Kelebekler Vadisi'ne inebilir, Kartalkaya'da kayak yapabilir, Pamukkale travertenleri ve tarihi Kapadokya'yı görebilir ya da tarihi Safranbolu evlerinde konaklayabilirsiniz. Ama bunları yapmak için kişi başına ortalama bir asgari ücreti gözden çıkarmanız gerekeceği için kalan 27 günü nasıl geçireceğinizi ayrıca planlamanız gerekecek.
Ahşap Türk-Osmanlı mimarisinin en zengin örneklerinin bir bütün olarak korunduğu Safranbolu'yu gezdikten sonra Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda yürüyüş ve kayak yapıp, Amasra'ya uğradıktan sonra Devrek'teki baston atölyelerine yapılacak ziyareti kapsayan 3 günlük turun fiyatı kişi başına 55 milyon lira.
Kartalkaya gezisinde ise şanslısınız; size iki konaklama alternatifi sunuluyor. Yaylaevi ve çadır konaklamalı gezi fiyatı 50 milyon lira iken, otel konaklamalı fiyatı 195 Dolar (yaklaşık 105 milyon) olan diğer seçenekte gezinin üçüncü gününde Abant Gölü'nü de görme imkânınız olacak.
Ege gezisinde ise Bergama, Akropol, Kızıl Avlu, Eski Evler, Asklepion, Foça, Ayvalık evleri, Şeytan Sofrası, Cunda Adası, kiliseler ve Assos gezilebilir. Otel konaklamalı bu turun fiyatı 70 milyon lira.
Güneydoğu'yu bir başka gözle görmek isterseniz bir asgari ücretten daha fazlasını gözden çıkarmanız gerekecek. Fırat kıyısındaki Birecik'te soyları tükenmekte olan Kelaynak Üretme Çiftliği gezisi ile başlayan tur, Şanlıurfa'da Urfa Kalesi, Balıklı Göl ile tarihi ve gizemli Harran'ın ardından Mardin'de Dar'ül Zaferan Süryani Manastırı, Mardin Kalesi ve bir daha belki hiç göremeyeceğiniz Hasankeyf gezisi ile noktalanacak gezinin fiyatı KDV'siz 95 milyon lira.
Türkiye'nin kış turizm cenneti olarak nitelendirilen Uludağ'da ise fiyatlar biraz daha pahalı, 3 günlük paket programların fiyatı 500-600 milyon lira arasında değişiyor.
www.evrensel.net