01 Mart 2011 13:52

YÖK başkanı mı ticaret bakanı mı?

EĞİTİM SEN Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, YÖK Başkanı’nın öğretmen istihdamı ile ilgili sözlerine atıf yaparak, “YÖK Başkanı Ticaret Bakanı gibi konuşuyor” dedi. Kılıç yaptığı yazılı açıklamada, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın “Okul öncesi yok satıyor, ama sınıf öğretmen

YÖK başkanı mı ticaret bakanı mı?

Paylaş

EĞİTİM SEN Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, YÖK Başkanı’nın öğretmen istihdamı ile ilgili sözlerine atıf yaparak, “YÖK Başkanı Ticaret Bakanı gibi konuşuyor” dedi. Kılıç yaptığı yazılı açıklamada, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın “Okul öncesi yok satıyor, ama sınıf öğretmeni ihtiyacı fazla. Ben diyorum ki, sınıf öğretmenlerini alalım, 1 sene eğitimlerini verelim ve ihtiyaç duyduğumuz branşta öğretmene çevirelim. Yoksa elimizdeki stok patlayacak. 274 bin insan öğretmenlik beklerken biz oturup ‘Oh ne ala! İşler çok iyi gidiyor’ diyemeyiz” Sözlerine tepki gösterdi. Kılıç, bu ifadenin, “YÖK başkanının işsiz öğretmenleri, depolarda bekletilen ‘ticari mal’ olarak gördüğünün en açık ifadesi” olduğunu vurguladı.

Ataması yapılmayan öğretmenlerin sayısının 350 binin üzerinde olduğunu vurgulayan Kılıç, “sorunlara tüccar kafasıyla bakanların ve ticaret erbabı gibi konuşarak yükseköğretimin sorunlarına çözüm üreteceklerini” sananların büyük bir yanılgı içinde olduklarının altını çizdi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HAK-İŞ temsilcisi AKP yöneticisi gibi konuştu

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa