02 Haziran 2015 09:42

HDK Sağlık Meclisi: HDP, sağlıklı yeni yaşam çağrısıdır

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İzmir Sağlık Meclisi, “Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sağlıklı Yaşam Çağrısıdır” diyerek, tüm sağlık çalışanlarını HDP’ye oy vermeye çağırdı.

Paylaş

HDK Sağlık Meclisi, Halkların Köprüsü Derneği’nde HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel ve  HDP İzmir milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü’nün de katılımıyla düzenlediği basın  toplantısında, tüm sağlık çalışanlarını 7 Haziran seçimlerinde HDP’yi desteklemeye davet etti.

HDP İzmir milletvekili adaylarından Doktor Zeki Gül ve Sağlık Emekçileri Sendikası İzmir  Şube Sekreteri Gülistan Kılıç Koçyiğit tarafından okunan basın açıklamasında, seçimlerde HDP’nin desteklenmesi çağrısına dayanak olarak şöyle kaydedildi: "Din, mezhep, felsefi görüş ayrımı yapmaksınız, tüm halkların ve inançların kendilerini özgürce ifade haklarını savunduğu için, çalışma yaşamında iş kazaları, meslek hastalıkları ve işçi cinayetlerini yok etmeyi önüne hedef olarak koyduğu; iş kazaları, meslek hastalıkları ve iş cinayetlerinin asli sorumluları olan sermaye sahiplerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını benimsediği için, toplumsal hakların güvence altına alınmasını, doğanın korunmasını, ülkede, Ortadoğu’da ve dünyada sağlık için  en büyük tehdit olan savaşa karşı barışı savunduğu için oyumuz HDP'ye" 

‘SAĞLIKTA ŞİDDETİ KINIYORUZ. SAĞLIKTA ŞİDDETTEN, AKP POLİTİKALARI 
SORUMLU’

Bu arada, Dr Cem Terzi, HDK İzmir Sağlık Meclisi adına yaptığı ayrı bir açıklamada da, geçen hafta Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Dr. Kamil Furtun'u saygıyla andıklarını belirterek, AKP iktidarı ve politikalarının sorumlu olduğu sağlıkta şiddetti kınadıklarını vurguladı. 

AKP’nin iktidara geldiği günden beri uyguladığı sağlıkta dönüşüm programlarıyla sağlık alanının piyasalaştığını ifade eden Terzi, bu politikalar ve dönüşümler sonucu sağlık hizmeti alanlar ile sağlık hizmeti verenlerin karşı karşıya kaldığını ve sonucunda sağlıkta şiddet olaylarının arttığını kaydetti.

Terzi, "Sağlık emekçilerinin öldürülmesinde, sağlıkta şiddette AKP iktidarı ve onun sağlık politikaları sorumludur. Dr. Kamil Furtun'u saygıyla anıyor ve sağlıkta şiddeti kınıyoruz" dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Sosyal medyada 'HDP' diyen işçi kovuldu

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa