22 Mayıs 2015 15:09

Öğrencilere tarihi gezi diye AKP propagandası

Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erkek Öğrenci Yurdu yönetimi öğrencilere ücretsiz tarihi ve turistik gezi düzenledi. Ancak öğrenciler, AKP'li Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen parklar ve HES inşaatlarında gezdirildi ve AKP propagandası yapıldı.

Paylaş

Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Erkek Öğrenci Yurdu yönetimi öğrencilere ücretsi tarihi ve turistik gezi adı altında sunduğu gezi kapsamında AKP'li Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen parklar ve HES inşaatları gezdirildi, AKP propagandası yapıldı.

Yurtta kalan ve tarihi yerleri gezeceğini zannederek geziye katılan öğrenciler, ilk olarak Sakarya Park'a götürüldü. Öğrencilerin "Tarihi yer bu mu?" sorusuna yetkililer "Önce yemek yiyelim sonra dolaşırız" diye yanıt verip yemekte de öğrencilere AKP propagandası yaptı.

Öğrencilerin gezi kapsamındaki ikinci durağı ise Erenler ilçesinde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Adasu HES inşaatına götürüldü. Burada da "HES'in yararlarının anlatıldığı" öğrencilerin duruma tepki göstermesi üzerine yetkililerin ise "Yemek de yediniz iki saat durun. Müdür beyin talimatı dışına çıkarsanız yurtla irtibatınız kesilir" diye tehdit edildikleri iddia edildi. (Sakarya/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Boşanmak isteyen eşinin evine kurşun yağdırdı: 1 ölü, 3 yaralı

SONRAKİ HABER

İstanbul Onur Haftası Komitesine "toplumsal tereddütlü grup" gerekçesiyle ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa