18 Mayıs 2015 13:14

Batman'da HDP afiş ve flamalarına saldırı

HDP'ye yönelik saldırılar devam ederken, Batman'da gece geç saatlerde HDP'nin billboardlarındaki reklam afişleri ile flamalarına kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıda bulunuldu.

Paylaş

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala HDP'nin tüm hızıyla çalışmalarını sürdürdüğü Batman'da reklam afişleri ve flamalarına karşı provokatif saldırıda bulunuldu. Önceki gün kentin farklı yerlerinde kimi ana cadde ve ana arterlerde asılı bulunan HDP flamaları gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi ve ya kişilerce yerinden söküldü.

Yine Batman Bölge Devlet Hastanesi tarafında bulunan reklam panolarında bulunan HDP milletvekili adaylarının resimleri üzerine sprey boyalar ile karalamalar yapıldı. Boyanarak tanınmayacak hale getirilen billboardlardaki görseller ayrıca yırtılarak çıkarıldı.

Gece saat 23.00 sularında yapılan provokasyonu gören mahalle sakinleri ile saldırganlar arasında sözlü tartışma yaşandığı ve bunun üzerine kişilerin olay yerinden uzaklaştığı belirtildi. Mahalle sakinleri saldırının yapıldığı noktada mobese kameralarının olması ve saldırganların yüzlerinin açık bir şekilde bu saldırıyı gerçekleştirmesine dikkat çekti.

AKP'DE İSTİFA ÜZERİNE İSTİFA

Öte yandan kentte tabela partisine dönüşen AKP'den istifalar da devam ediyor. AKP İl Genel Meclisi üyesi Burhan Saran ve AKP Kozluk İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Servet Barlik istifa etti. Çarşamba günü ise AKP'den belediye meclis üyesi olan en az 5 kişinin de istifa edeceği ve yapılacak tören ile HDP'ye geçecekleri öğrenildi. (Batman/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Fikri Sağlar: Profesyonelce düzenlenmiş bir saldırı

SONRAKİ HABER

HDP’li Saruhan Oluç: İktidar savaşı bahane edip halkın iradesini gasbediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa