17 Şubat 2011 02:29

Asker eşleri adliye önünde eylemde

‘BALYOZ Darbe Planı’ davasında haklarında tutuklama kararı verilen emekli ve muvazzaf askerlerin eşleri ve çocukları Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Adliyesi önünde yol kapatarak eylem yaptı.Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Adliyesi dün ilginç bir eyleme ev sahipliği yaptı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gör&uum

Asker eşleri adliye önünde eylemde

Paylaş

‘BALYOZ Darbe Planı’ davasında haklarında tutuklama kararı verilen emekli ve muvazzaf askerlerin eşleri ve çocukları Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Adliyesi önünde yol kapatarak eylem yaptı.
Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Adliyesi dün ilginç bir eyleme ev sahipliği yaptı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ‘Balyoz Darbe Planı’ davasında haklarında tutuklama kararı verilen 163 sanık askerden 133’ünün eşi ve yakınları adliye önünde protesto eylemi yaptı. Çırağan Sarayı’nın bulunduğu adliyenin ön girişi önünde toplanan asker aileleri bir süre yolu trafiğe kapatarak alkışlarla “Adalet istiyoruz”, “AKP güdümlü yargıya hayır” sloganları attı. Aileler adına bir açıklama yapan Balyoz sanığı Ali Deniz Kutluk’un eşi İrem Kutluk, hukukun işlememesinden endişelendiklerini belirtti.
11 KİŞİ İÇİN İTİRAZ
Silivri Cezaevi’nde görülen “Balyoz” davasının 13. Duruşmasında, aralarında emekli generaller Çetin Doğan, İbrahim Fırtına ve Özden Örnek’in de bulunduğu 163 sanık için tutuklama kararı çıktı. Duruşma salonunda bulunan 133 sanıktan emekli askerler ile siviller gece sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Slivri Cezaevi’ne gönderildi. 27 muvazzaf subay ise Hasdal Askeri Cezaevi’ne gönderildi. Aralarında Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz’in de bulunduğu 11 sanık tutuklama kararına itiraz etti. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Çiçek’ten Kıbrıs’a tehdit

SONRAKİ HABER

Kilis'te 7 kişi jeneratörden sızan gazdan etkilendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa