26 Şubat 2015 12:19

Ayşe Kocaoğlu'ya kürtaj yapıldı

Ayrılmak istediği erkek arkadaşı Gökhan A.'nın av tüfekli saldırısında annesi ölen, kendisi sol kolundan yaralanan 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu'ya kürtaj yapıldı.

Paylaş

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Gökhan A.'nın av tüfekli saldırısında annesi ölen, kendisi sol kolundan yaralanan 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu'nun isteği oldu. İki aylık hamile genç kadının bebeği kürtajla alındı.

Fethiye İlçesi Karaçulha Mahallesi'nde 3 katlı apartmanın 1'inci katında, geçen 8 Şubat'ta meydana gelen olayda, Gökhan A., yaklaşık 5 aydır ilişki yaşadığı, kendisinden ayrılmak isteyen Ayşe Kocaoğlu ve annesi Şule Kocaoğlu ile tartıştı av tüfeğine sarıldı. Gökhan A.'nın av tüfeğinden çıkan saçmalarla Ayşe Kocaoğlu'yu sol omuzundan yaralandı annesi Şule Kocaoğlu ise yaşamını yitirdi. 

Yaralı Ayşe Kocaoğlu'nun, müdahale sırasında 2 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Daha sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen genç kadın, karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediği, istemesine rağmen baba izni olmadığından kürtaj yapılmadığını öne sürdü. Kolunu kaybedeceğini, tek koluyla üç çocuğa bakamayacağını dile getiren genç kadının feryadı Türkiye'de her kesimden yankı buldu. Sağlık Bakanlığı da dün öğleden sonra kürtaj kararının alındığını, ayrıca kolunun kesilmesi tehlikesi bulunmadığını duyurdu. 

Bugün öğle saatlerinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'ne alınan Ayşe Kocaoğlu'ya kürtaj işlemi uygulandı. Kocaoğlu'na Sosyal Hizmetmetler İl Müdürlüğü'nün görevlendirdiği bir görevlinin refakat ettiği belirtildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

El Cezire muhabirlerine Paris'te gözaltı

SONRAKİ HABER

Dersim’deki kurultaydan çağrı: Tarım, hayvancılık ve çevre mücadelesi birlikte olmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa