24 Şubat 2015 18:29

Gazi Mahallesi'nde silahlı çatışma: 2 ölü

Gazi Mahallesi'nde meydana gelen silahlı çatışmada, yoldan geçerken kurşunların hedefi olan Mehmet Akgül ile Murat Çelik öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.

Paylaş

Gazi Mahallesi'nde meydana gelen silahlı çatışmada, yoldan geçerken kurşunların hedefi olan Mehmet Akgül ile Murat Çelik öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.

Olay, dün akşam saat 19.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, yüzleri maskeli ve ellerinde pompalı tüfek bulunan DHKP-C üyeleri, uyuşturucu sattığı gerekçesiyle Çelik Ailesi'nin oturduğu evi bastı. Ailenin büyük oğlu B.Ç.'yi arayan örgüt üyeleri, B.Ç'nin evde olmaması üzerine eve ve evin önünde bulunan bir araca ateş açtı. DHKP-C'liler olay yerinden uzaklaşmaya başladıkları sırada, karşılarına B.Ç.'nin kardeşi Murat Çelik ile arkadaşı Mustafa Ürek çıktı. DHKP-C'liler, Çelik ve Ürek'in üzerine pompalı tüfekle ateş açtı. Olayla bir ilgisi bulunmayan ve o sırada sokaktaki evine gittiği öğrenilen Mehmet Emin Akgül adlı genç de vuruldu. Murat Çelik ile Mehmet Emin Akgül olay yerinde can verirken, Mustafa Ürek ağır yaralandı.

POLİS, 5 POMPALI TÜFEK VE 1 TABANCA BULDU

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı aramalar sırasında 1260. Sokak'taki bir duvarın kenarında kot pantolona sarılı vaziyette 5 pompalı tüfek, 1 tabanca ve maskeler bulundu.
Ekipler, silahları incelenmek üzere İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderdi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hastanede sıra beklerken kalp krizi geçirip öldü

SONRAKİ HABER

Eser ve Topaloğu'nun tutuklanmasına tepki: Türkiye, gazeteci hapishanesine dönüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa