22 Şubat 2015 16:26

'Erdoğan'ın esnafı' Mazlum Aksu anmasına saldırdı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde, askerde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Mazlum Aksu için Emek Partisi tarafından düzenlenen anma yürüyüşüne, Aytekin Aşutoğlu adında bir esnaf elindeki pompalı tüfekle saldırdı.

Paylaş

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde, askerde şüpheli bir şekilde ölen Mazlum Aksu için Emek Partisi tarafından düzenlenen anma yürüyüşüne, Aytekin Aşutoğlu adında bir esnaf elindeki pompalı tüfekle saldırdı. Olayda yaralanan olmazken, Aşutoğlu gözaltına alındı. Darıca’da, dün de gece saatlerinde HDP’nin ilçe binasına kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlenmişti.

MAZLUM AKSU YÜRÜYÜŞÜNE SALDIRI!

İki yıl önce Elazığ’da askerlik yaparken şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Emek Partisi Darıca İlçe Yöneticisi Mazlum Aksu için anma düzenleyen Emek Partisi üyeleri, ailesi ve dostları, Darıca Çınar Meydanı’nda toplanarak şehir merkezine bir yürüyüş gerçekleştirmek istedi. Yürüyüşten 10 dakika sonra açıklama yapılacak yere varan vatandaşların önü bölgede esnaflık yaptığı ifade edilen Aytekin Aşutoğlu tarafından kesildi. Pompalı tüfeğiyle havaya 7-8 el silah sıkan esnaf, bir yandan da küfürler savurdu. Şhsa, 7-8 el silah sıktıktan sonra müdahale edebilen polis, Aytekin Aşutoğlu’nu gözaltına aldı. Daha önce sabıkalı olduğu öğrenilen şahsın, İstasyon Polis Merkezine götürüldüğü ve gözaltında olduğu öğrenildi.

Emek Partililer ise olayın yaşanmasının ardından yürüyüşe katılan HDP ilçe yöneticileri ile birlikte basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında Cumhurbaşkanının esnafa biçtiği rol hatırlatıldı.

ERDOĞAN, ‘ESNAF POLİSTİR’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’nda yaptığı konuşmada, esnafın gerektiğinde asker, polis ve hakim olduğunu söylemişti.

Erdoğan konuşmasında, “Medeniyetimizde, milli ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkar gerektiğinde askerdir, alperendir, gerektiğinde vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir, gerektiğinde adaleti sağlayan hakimdir, gerektiğinde de şefkatli kardeştir” ifadelerini kullanmıştı.

Aytekin Aşutoğlu’nun sosyal medya hesabında ise bozkurt işareti yaparak pozlar verdiği görüldü.

SALDIRI ANI

SALDIRGAN

Ayrıntılar geliyor...

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Çözüm idamda değil şiddeti engellemekte'

SONRAKİ HABER

Ticaret Bakanlığı bütçesinin yüzde 65’i patronlara kaynak olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa