18 Şubat 2015 15:12

Kobanê'de 15 köy daha IŞİD'den temizlendi

Kobanê köylerinde devam eden YPG/YPJ güçleri, dünkü operasyonda 15 köy ve 2 stratejik tepeyi daha IŞİD'den temizledi.

Paylaş

Bölgedeki ANHA muhabirlerinin verdiği bilgilere göre, YPG/YPJ güçleri Kobanê Kantonunu özgürleştirme hamlesini tüm hızıyla devam ettiriyor.

Muhabirler, Kobani’nin batısında yer alan Bîrloz, Sêf Elî, Derbazina Mezin, Derbazina Biçûk, Derbazina Horan köylerinin, Kantonun güney cephesindeki operasyonlar çerçevesinde de Bîrbelek, Mebir Elî, Eslanek, Şakiroko, Girk, Çiqor, Şaxî ve Kela Hesin köylerinin IŞİD'den temizlenerek özgürleştirildiğini bildirdi.

Yine güneyde uzun süredir IŞİD'in işgali altında bulunan Til Sîdar ve Til Sêvê tepesi ile Uluslararası (Rotko) yol üzerindeki Dicle Lokantası yakınındaki kontrol noktasının da IŞİD'lilerden arındırılarak özgürleştirildiği kaydedilirken batı ve güney cephesinde yaşanan çatışmalarda en az 10 IŞİD'linin öldürüldüğü ifade edildi.

Doğu cephesinde ise; YPG/YPJ güçleri, IŞİD'e karşı bir dizi operasyon düzenleyerek Îdaniyê ve Mendik köylerini özgürleştirirken, bölgede en az 2 IŞİD'lilere öldürüldü.

Îdaniyê köyünün özgürleşmesi ardından IŞİD, ağır silahlarla köyü bombaladı. Bombalamaya sert karşılık veren YPG/YPJ güçlerinin, saldırıları kırarak IŞİD'lileri geri çekilmek zorunda bıraktığı aktarıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Êzidîlerin Xıdır İlyas Bayramı

SONRAKİ HABER

EMEP’ten Darıca’da asgari ücret için imza standı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa