15 Şubat 2015 16:30

Tekellerin kârı için ölüme terk edildi!

1.5 liralık epilepsi (sara) ilacının üretiminin durdurulması, Aydın’ın Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi’nde yaşayan 28 yaşındaki Recep Biliz’i ölümle burun buruna getirdi.

Paylaş

1.5 liralık epilepsi (sara) ilacının üretiminin durdurulması, Aydın’ın Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi’nde yaşayan 28 yaşındaki Recep Biliz’i ölümle burun buruna getirdi. Duruma tepki gösteren anne Nebahat Biliz, 28 yıldır yatalak olan oğlunun epilepsi tedavisinde kullandığı ilacın üretilmediğini belirterek, kutusu 1,5 lira olan ilaç olmazsa çocuğunun epilepsi nöbetlerinde ölebileceğini söyledi.
“Benim çocuğumun hayatı 1,5 liralık bu ilaca bağlı” diyen Biliz, “İlaç firmaları ilaçtan kâr elde edemedikleri için bu ilacın üretimini durdurmuş diyorlar. Ben 1,5 lira için çocuğumun ölüme terk edilmesini istemiyorum. İnsan hayatı mı önemli para mı önemli?” diye sordu.
İlaç firmalarının ‘sağlıkta dönüşüm’ kapsamında kâr amaçlı çalıştığını belirten Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, bu ilaçla tedavi gören hastaların mağdur olduklarını doğruladı. (AYDIN)

ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu, kadına yönelik şiddete karşı yaptıklarıyla övündü!

SONRAKİ HABER

Dersim’deki kurultaydan çağrı: Tarım, hayvancılık ve çevre mücadelesi birlikte olmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa