um:ag seminerleri İstanbul’da

um:ag seminerleri İstanbul’da

UĞUR Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfının (um:ag) 15 yıldır Ankara’da devam eden gazetecilik seminerleri, mart ayından itibaren İstanbul’da da yapılacak.Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek seminerlerde öldürülen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun araştırmacı gazetecilik çizgisini sürd&u

UĞUR Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfının (um:ag) 15 yıldır Ankara’da devam eden gazetecilik seminerleri, mart ayından itibaren İstanbul’da da yapılacak.
Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek seminerlerde öldürülen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun araştırmacı gazetecilik çizgisini sürdürebilecek gazetecilerin yetiştirilmesi amaçlanıyor.
 İLK SEMİNER MART BAŞINDA
İlk etapta düzenlenecek olan “Yazma” ve “Felsefeye Giriş” seminerleri, mart ayının ikinci haftasında başlayacak. “Yazma Semineri”nde, katılımcıların yazma serüvenini, içerik, biçim, dil, felsefe, boyutlarıyla irdelemek ve uygulama çalışmaları yapmak, yazılı anlatımı geliştirmek ve edebiyatseverlere edebi metinler üzerinde tartışma olanağı sunmak hedefleniyor.
“Felsefeye Giriş” seminerinde ise felsefenin temel kavramları, kültür içerisindeki yeri ve yaşam sorunları ile olan bağı tartışılarak, felsefi duruş, tutum yönelim ve kavramlar, yaşamdaki somut sorunlarla karşılaştırılması amaçlanıyor. Ücretsiz düzenlenecek seminerler, 18 yaş üstü herkesin katılımına açık olacak. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net