23 Eylül 2014 09:22

Siirt Üniversitesi öğrencileri sorunlar yüzünden yol kapattı

Siirt Üniversitesi'nin Kezer yerleşkesinde bulunan KYK yurdunda kalan öğrenciler, yurtta yaşanan sorunlardan dolayı Siirt Kurtalan yolunu trafiğe kapatarak sorunlarını çözmeyen Yurt yönetimi ve rektörü istifaya çağırdı.

Paylaş

Siirt Üniversitesi'nin Kezer yerleşkesinde bulunan KYK yurdunda kalan öğrenciler, yurtta yaşanan sorunlardan dolayı Siirt Kurtalan yolunu trafiğe kapatarak sorunlarını çözmeyen Yurt yönetimi ve rektörü istifaya çağırdı.

Siirt Üniversitesi'nin Kezer Yerleşkesinde bulunan KYK yurdunda kalan öğrenciler, bu gece saat 21.45 sıralarında 15 Eylül'de başlayan yeni eğitim yılının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen yurtta devam eden sıcak su, yemek ücretlerinin yüksek olması ve yurtta bulunan asansörlerin çalışmaması protesto etmek amacıyla yerleşke yakınında geçen Siirt-Kurtalan karayolunu trafiğe kapattı. Öğrenciler eylemlerinde yurt yönetimini ve rektörlüğü sorunları çözmemesi nedeniyle istifaya çağırdı.

Yaklaşık bir saat süren eylemde, kapanan karayolu nedeniyle uzun araç kuyruğu oluştu. Buna rağmen araç sahipleri korna çalarak öğrencilere destek verdi.

Öğrenciler adına kısa bir açıklama yapan Fatih Tutal isimli öğrenci, "Siirt Üniversitesi'nin Kezer Yerleşkesinde bulunan erkek ve kent merkezinde bulunan kız öğrenci yurdunda bir haftadan beridir sıcak su yok. Ayrıca yurttaki fahiş fiyatlardan dolayı adam akıllı yemek yiyemiyoruz. Yurtta bulunan asansörler de çalışmıyor. Biz öğrenciler olarak bu sorunlarımız çözülene kadar eylemlerimize devam edeceğiz. Sorunlarımız yurt yönetimine ve Rektörlüğe defalarca bildirmemize rağmen bunca zaman çözülmedi" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler, bir saat süren eylemlerini sonlandırarak üniversite girişine geri döndü. Burada da yaklaşık 45 dakika kadar oturma eyleminde bulunan öğrenciler ardından eylemlerini noktaladı.

Eylem ardından çok sayıda asker sevk edilmesi dikkat çekerken, öğrencilerin eylemleri ile görüşünü almak istediğimiz Siirt KYK Müdürü Ata Özdemir tüm çabalarımıza rağmen telefona çıkmadı. (DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

DuckDuckGo Çin\'de yasaklandı

SONRAKİ HABER

Bütçe eylül ayında 18 milyar lira açık verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa