02 Nisan 2014 16:03

Maslak 1453'e durdurma kararı

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan müteahhit Ali Ağaoğlu'na ait Maslak 1453 isimli inşaat projesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Maslak 1453\'e durdurma kararı
Paylaş

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan müteahhit Ali Ağaoğlu'na ait Maslak 1453 isimli inşaat projesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'nin açtığı müteahhit Ali Ağaoğlu'na ait Maslak 1453 isimli inşaat projesi ile ilgili davadan yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şişli İlçesi Ayazağa Gecekondu Önleme Bölgesi 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli Revizyon Nazım ve Uygulama İmar Planları'nın, Danıştay 6. Daire'sinin aldığı kararla durdurulduğu belirtildi. Açıklamada, bölgenin ayrıcalıklı imar hakları getirilerek kamu yararı ve şehircilik ilkelerine aykırı bir biçimde yapılaşmaya açıldığı kararla Maslak 1453 projesine ait dava konusu planların yürütmesinin durdurulmuş bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, "Açık bir kent suçu olan proje kapsamında yürütülen inşaat faaliyetlerinin derhal durdurulması, inşaat ruhsatının ise iptal edilmesi gerekmektedir. Kamuya ait olan değerlerin, alanların birer birer çeşitli sermaye gruplarına verilmesinde olduğu gibi kamuoyunu yanıltarak yapılmak istenen tüm bu projelerde Şehir Plancıları Odası olarak, tüm halkımızla birlikte kamu yararından, bilimden, doğadan ve insandan yana mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha belirtiyoruz" ifadelerine yer verildi. (İstanbul/DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ermeni adayın oy pusulası gizlendi mi?

SONRAKİ HABER

HDP: Sonuçlar var olma iddiasını gösterdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa