Tuzhumartu

Tuzhumartu'da intihar saldırısı

Federal Kürdistan Bölgesi'nin Tuzhumartu kasabasında bugün saat 16.00 sıralarında Türkmenlerin Seyit El Şuheda Camisi'ne düzenlenen intihar saldırısında en az 35 kişinin öldüğü 70 kişinin de yaralandığı bildirildi.Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün öldürülen Irak Türkmen Cephesi Başkan Y

Federal Kürdistan Bölgesi'nin Tuzhumartu kasabasında bugün saat 16.00 sıralarında Türkmenlerin Seyit El Şuheda Camisi'ne düzenlenen intihar saldırısında en az 35 kişinin öldüğü 70 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Alınan bilgilere göre geçtiğimiz gün öldürülen Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu'nun kardeşinin cenaze töreni sırasında bir intihar bombacısı Seyit El Şuheda Camisi içerisinde kendini havaya uçurdu.

Olayda Ali Haşim Muhtaroğlu ve Irak Türkmen Cephesi eski Başkanı Saadettin Ergeç'in hayatını kaybettiği iddia edildi. Patlamada Ergeç ve Muhtaroğlu'nun yanı sıra en az 33 kişi öldü.

Muhtaroğlu ve Köprülü'nün hayatlarını kaybettikleri yönündeki bilgi henüz resmi makamlar tarafından doğrulanmazken, kasabanın belediye başkanı patlamayı gerçekleştiren saldırganın dua edenlerin ortasına kadar girdiğini ifade etti. (KERKÜK)

www.evrensel.net