19 Aralık 2019 10:29
Son Güncellenme Tarihi: 19 Aralık 2019 12:33

Google ve Spotify çöktü: Servislere erişim sağlanamadı

Google'a bağlı pek çok internet servisine ve Spotify'a bir süre erişim sağlanamadı.

Görsel: Google

Paylaş

Arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sorunu yaşandı. Youtube, Gmail, Google Analytics ve arama sayfası çalışmadı. Google’da meydana gelen yavaşlama ve devamındaki erişim sorunu hizmetlerde aksamaya neden oldu. Sorun bir süre devam etti.

Youtube, Gmail, Google Analytics ve arama sayfasındaki sorunla ilgili resmi herhangi bir açıklama yapmadı.

Google'da yaşanan sorundan Türkiye ve Japonya en fazla etkilenen ülkeler oldu. Erişim sorunu yaşanan bölgeleri Avrupa ve Ortadoğu takip etti.

"SORUN GLOBAL"

Google'da görevli bazı yetkililerin çeşitli haber kaynaklarına yaptığı açıklamalara göre meydana gelen problem global kaynaklı bir sorun olarak belirlendi. Problemin kaynağına ulaşmak için yetkililer çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan bazı kullanıcıların VPN ile diğer ülkeler üzerinden Google'a ve hizmetlerine sorunsuz olarak erişebildiği iddia edildi.

SPOTIFY'A DA ERİŞİM SORUNU YAŞANIYOR

Öte yandan Google bulut sunucularını kullanan Spotify'a da aynı süre içerisinde erişim sağlanamadı.

BAKANLIK: SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır” açıklamasında bulundu.

ALTERNATİF YOLLAR

İnternet kullanıcılarının Google'ın arama motorunu kullanamamaktan kaynaklı yaşadığı sorunu aşmalarının yolu "duckduckgo.com" ya da diğer alternatif arama motorlarını kullanmak. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan Kanal İstanbul açıklaması: Hiç kimse buraya beş kuruş para ayırmasın

SONRAKİ HABER

EMEP heyeti Elazığ'da incelemede bulundu: Hamaset söylemi can kaybının önüne geçemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa