29 Kasım 2019 12:04

Samsun'da bir doktor tekmeli saldırıya maruz bırakıldı

Samsun'da Gökhan Gök adlı doktor, hastasını muayene ederken araya girip tahlil sonucu göstermek isteyen Z.B.'nin saldırısına maruz kaldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde görevli Doktor Gökhan Gök, hastasını muayene ederken araya girip, tahlil sonucu göstermek isteyen Z.B.'nin saldırısına uğradı. Z.B., Doktor Gök'ün göğsüne tekme atıp kaçtı.

DHA'nın haberine göre hekime yönelik şiddet, dün sabah Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği'nde meydana geldi. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Gökhan Gök'ün hasta muayene ettiği sırada gelen Z.B. adlı kişi, araya girerek tahlil sonuçlarını göstermek istedi. Doktorun tahlil sonuçlarına öğleden sonra bakıldığını, beklemesi halinde yardımcı olacağını söylediği Z.B. ısrarcı oldu. Elindeki tahlil sonuçlarını doktorun yüzüne fırlatan Z.B., masaya çıkarak, Gökhan Gök'ün göğsüne tekme attı. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile odadan çıkarılan Z.B. kaçtı. Doktorun şikayeti üzerine kaçan faili yakalamak için çalışma başlatıldı.

"BU BURADA BİTMEZ DİYEREK TEHDİT ETTİ"

6 yıllık hekim olduğunu anlatan Gökhan Gök, "Hasta çok sabırsızdı, birkaç evrakla geldi ve sonuçlarına bakmamı istedi. Kendisinin sıra numarası yoktu. Ben 'sonuçlara öğleden sonra bakıyoruz, ancak beklersen inisiyatif kullanarak bakabilirim' dedim. Kendisi dışarıda bekledi ve 10 dakikada bir, diğer hastalarımı tedavi ederken odaya girerek tacizde bulundu. Sürekli olarak muayenemi böldü. Bu esnada dışarıda hastalarla tartışıyordu. Sonrasında elindeki kağıtları sallayarak odaya girdi ve ‘Bak şunlara artık, sabahtan beri herkesinkine baktın’ dedi. Bakamayacağımı ve beklemesi gerektiğini söyledim. Sonra kağıtları sallayarak yüzüme fırlattı. Hakaret etti. Ben de kağıtları kendisine geri fırlattım. Sonra döndü ve masamın üzerine çıkararak, göğsümün ortasına tekme attı. Odadaki arkadaşlardan araya girerek, kavgayı ayıranlar oldu. Beni, ‘Bu burada bitmez, seninle uğraşacağım’ diyerek, tehdit etti. Şikayetçi oldum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da lodos ve sağanak hayatı olumsuz etkiliyor

SONRAKİ HABER

Türk-İş 23. Olağan Genel Kurulu başladı: Tepki var eylem yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa