19 Kasım 2019 13:49

Siverek'teki katliam davasında AKP eski Milletvekili İzol için takipsizlik kararı

Urfa Siverek'te 4 kişinin öldüğü 6 kişinin de yaralandığı katliama ilişkin “Cinayeti azmettirmekle” suçlanan AKP eski Milletvekili Zülfükar İzol’a için “takipsizlik” kararı verildi.

Dilan İzol'un kayda aldığı görüntülerden ekran alıntısı alınmıştır.

Paylaş

Urfa Siverek’te 4 kişinin öldürüldüğü, 6 kişinin yaralandığı katliama ilişkin Eski AKP milletvekili Zülfükar İzol’un kardeşleri ve oğlunun da aralarında bulunduğu 8 kişiye dava açıldı. İddianamede, şüpheliler hakkında 4’er kez ağırlaştırılmış müebbet ile 128’er yıla kadar hapis cezası istendi. “Cinayeti azmettirmekle” suçlanan AKP’li Zülfükar İzol’a ise “takipsizlik” kararı verildi. 

KATLİAMA DÖNÜŞTÜ

Siverek’e bağlı Çeltik Mahallesi’nde Eski AKP Milletvekili Zülfükar İzol’un kardeşlerinin yaptığı katliam sonucunda Zozan İzol (42) ve Hakkı İzol (49) çifti ile Meral İzol (42) ve Mustafa Serdar İzol (24) yaşamını yitirirken Rıdvan Buluş (30) ve Serdar Delen (31) ise yaralıları taşıyan otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. 6 kişi ise yaralanmıştı. 

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre; Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya ilişkin soruşturmasını tamamladı. İddianamede, Zülfükar İzol’un kardeşleri Bülent İzol, Servet İzol, Cemal İzol ve Cihan İzol; oğlu Mehmet Fatih İzol ile aynı aileden Mehmet Metin İzol, Mustafa Serdar İzol, Serhat Ferman İzol hakkında, “4 kişiyi tasarlayarak öldürme, 6 kişiyi tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçundan 4’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 83 yıldan 128’er yıla kadar ceza istendi. 

İddianamede ayrıca şüphelilerden Cihan İzol’un “ev ve eklentilerinde ise 1 Baretta marka 9 mm. çapında F39958Z seri No’lu tabanca, tabancaya ait 2 şarjör, fişek, 1 mavi kot kumaştan yapılmış hücum yeleği, heybe ve 1 5.56 mm. çapında dolu fişek (olay yerinde ele geçirilen mermiler ile uyumlu) ele geçirildiği, ayrıca Cihan İzol’un POL-NET sisteminde üzerine kayıtlı M-16 piyade tüfeği olduğunun tespit edildiği” de belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Urfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesi'nde akraba iki aile arasında "arazi anlaşmazlığı" yüzünden başladığı iddia edilen olayda Zozan İzol (42), Mustafa Serdar (24), Meral İzol (42) ve Hakkı İzol (49) yaşamını yitirdi. Rıdvan Buluş (30), Serdar Delen (31) ise kavgayla ilgileri olmadıkları halde olay sonrası bölgeyi terk edenlerin otomobilinin çarpması sonucu öldü.

Olayda Yusuf Rojhat İzol, Cihan İzol, Serhat Ferman İzol, Cemal İzol ve Mehmet Metin İzol ise çeşitli yerlerinden yaralandı. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Buldan: Kadınların Meclisteki sesi ve itirazı olmaya devam edeceğiz

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa