15 Ekim 2019 12:54

KHK ile ihraç edilen ve yaşamını yitiren Bülent Uçar'ın işe iadesine karar verildi!

KHK ile kamudaki görevinden ihraç edilen ve ihraç süreci sonrası yaşadığı haksızlığa dayanamayarak kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Bülent Uçar'ın işe iade edilmesi yönünde karar verildi.

Bülent Uçar | Fotoğraf, KESK'in Twitter paylaşımından alınmıştır

Paylaş

KHK ile görevinden ihraç edilen, işe iadesi için yaptığı başvuru reddedilen ve ardından İŞKUR önünde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Bülent Uçar'ın işe iade edilmesine karar verildi.

675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraç edilen Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Malatya Eski Şube Başkanı Bülent Uçar, ihraç sürecine ve haksızlığa dayanamayarak kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti. OHAL Komisyonu, Uçar'ın ölümünün ardından işe iade edilmesi yönünde karar verdi.

Gazeteci Barış Yarkadaş, OHAL Komisyonun kararını Twitter hesabından duyurdu ve "Geç gelen adalet, adalet değildir" dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonunun (KESK) Twitter hesabından yapılan açıklamada da "675 sayılı KHK ile ihraç edilen SES Malatya Eş Başkanı Bülent UÇAR iş başvurusu yaptığı İŞKUR'dan 17 Şubat 2017'de olumsuz yanıt alınca kalp krizi geçirerek yaşama veda etmişti. Şimdi OHAL Komisyonu Bülent Uçar'ı göreve iade etmiş. Bütün hakları iade edilecekmiş. Ya yaşama hakkı?" ifadelerine yer verildi.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kadın meslektaşına hakaret eden Dekan Faruk Yamaner görevinden istifa etti

SONRAKİ HABER

Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye infaz ve uluslararası hukuk uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...