11 Eylül 2019 15:05
Son Güncellenme Tarihi: 11 Eylül 2019 15:13

ABD'li komutanlar ‘güvenli bölge’ için Urfa'ya geldi

ABD’li komutanlar Stephen Twitty ve Thomas Bergeson güvenli bölge için Akçakale'ye geldi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty ve ABD Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Thomas Bergeson, Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere Urfa'ya geldi.

Korgeneraller Stephen Twitty ile Thomas Bergeson ve beraberindeki ABD heyeti, Ankara'daki temaslarının ardından özel uçakla Şanlıurfa GAP Havaalanı'na geldi.

Burada TSK mensuplarınca karşılanan ABD heyeti, 10 araçlık askeri konvoyla Suriye sınırının bulunduğu Akçakale ilçesine doğru hareket etti.

Konvoyun geçişi esnasında çevrede geniş güvenlik önlemi alındı.

Korgeneraller Stephen Twitty ile Thomas Bergeson'un, güvenli bölgenin tesisi için kurulan Akçakale'deki Birleşik Müşterek Harekat Merkezi'nde TSK heyetiyle inceleme ve görüşmelerde bulunacağı öğrenildi.

KOMUTANLAR GENELKURMAY'DA GÖRÜŞME YAPMIŞTI

Stephen Twitty ve Thomas Bergeson dün de Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda görüşmeler gerçekleştirmişti. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, ABD askeri heyetinin, Suriye'de oluşturulacak Güvenli Bölge kapsamında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nı ziyaret ettiği ifade edilmişti. (Urfa/AA)

ÖNCEKİ HABER

Tarım işçisi kadınlar: Erkeklerle aynı işi yapıyoruz ama ücretimiz daha az

SONRAKİ HABER

Rapper Şehinşah şarkı sözleri nedeniyle gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa