Mardin'deki kayyum eyleminde polis bir yurttaşın üzerine çıktı, tekmeledi

Mardin’de 20 Ağustos günü gerçekleşen kayyum eylemine yönelik polis saldırısının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Polis, bir yurttaşı yüzüstü yere yatırıp, üzerine çıkarak tekmeliyor.

28 Ağustos 2019 18:54
Paylaş

Mardin’de, halk iradesine atanan kayyum protestolarını izlerken gözaltına alınan gazetecilerin çektiği görüntülerde, polislerin ters kelepçeleyerek yüzüstü yere yatırdığı bir yurttaşın üzerine çıkarak tekmelediği görülüyor.  

GAZETECİLER GÖZALTINA ALINDI

Mardin'de 20 Ağustos günü kayyum atamasına karşı toplanan ve aralarında HDP'li milletvekillerinin de bulunduğu grup belediye binasına yürümek istedi ancak polisin tazyikli su ve biber gazlı saldırısıyla karşılaştı. Yaralananların olduğu gösteri ve polis müdahalesi devam ederken bu sırada yaşananları takip eden Mezopotamya Ajansı muhabirleri Ahmet Kanbal ve Mehmet Şah Oruç, Jinnews muhabiri Rojda Aydın ile gazeteciler Nurcan Yalçın ve Halime Parlak gözaltına alındı.  

GÖRÜNTÜLER DE BİR HAFTA GÖZALTINDA KALDI!

Gazeteciler, bir hafta boyunca emniyette tutulduğu için polis saldırısı sırasında çektikleri görüntüler de gözaltında kaldı. Gazetecilerin serbest bırakılmasından sonra gazeteci M. Şah Oruç’un çektiği polis müdahalesindeki görüntülerde, polisin kayyuma tepki gösteren yurttaşlara saldırısı dikkat çekerken, bazı yurttaşların fenalık geçirdiği görülüyor. 
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi kapısında toplanan kitleye TOMA ve biber gazıyla müdahale edilirken, polislerin burada aldığı yurttaşları darbettiği ve 7’den fazla polisin ters kelepçeleyerek yüz üstü yere yatırdığı bir yurttaşın üzerine çıkarak tekmeledikleri görülüyor. 

Bu müdahaleyi çeken 5 gazeteci, bu sırada darbedilerek gözaltına alınırken, yine çekilen görüntüde, biber gazından etkilenerek yere yığılan yaşlı bir yurttaşı yerden kaldırmak için gelen kişilere de gaz atılıyor. (Mardin/MA)

 

ÖNCEKİ HABER

Ekonomist Mustafa Sönmez: İşsizlik arttı ücretler eridi

SONRAKİ HABER

İstanbul'da kadınlar İran'da Seher Hüdayari için sahaya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa