09 Şubat 2019 21:37
Son Güncellenme Tarihi: 11 Şubat 2019 16:05

Hayatını kaybeden Sanatçı Hakan Yeşilyurt son yolculuğuna uğurlandı

Sanatçı Hakan Yeşilyurt, geçirdiği kalp krizi sonucu 46 yaşında yaşamını yitirdi. Hakan Yeşilyurt Antalya'da düzenlenen törenle defnedildi.

Fotoğraf: Hakan Yeşilyurt'un Sen Aşksın klibinden ekran görüntüsü 

Paylaş

Sanatçı Hakan Yeşilyurt, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Yeşilyurt Antalya'da son yolculuğuna uğurlandı.

Antalya Kızılarık Cemevinden alınarak omuzlar üzerinde Kızılarık mezarlığına götürülen Yeşilyurt burada toprağa verildi. Yoğun bir kalabalık tarafından omuzlarda taşınan Yeşilyurt’un cenazesine, siyasi parti temsilcileri, sendika ve dernek yöneticileri, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, sanatçı dostları İlkay Akkaya, Onur Akın, Hasan Kal ve çok sayıda seveni katıldı. Cenaze mezarlığa götürülürken sanatçının Eftelya türküsü söylenirken, sık sık "Yaşasın devrim ve sosyalizm" sloganları atıldı.

Sanatçı arkadaşı Onur Akın, Yeşilyurt için ‘’Hakan Yeşilyurt benimde içinde bulunduğum muhalif sanatçıların içerisinde en genç, en yürekli olanlarımızdan birisiydi. Bu onurlu ve devrimci duruşundan hiç ödün vermedi. Dimdik yaşadı. Hiç kimsenin kalbini kırmadı. Herkesi güldürdü, herkesi mutlu etmeye çalıştı hayatı boyunca. Bizi güldüren o güzel çocuğu hep kalbimizde yaşatıp, hep anımsayacağız. Işıklar içinde uyusun, yolu açık olsun Hakan’ımın’’ diye konuştu.

İlkay Akkaya, ‘’Ateş düştüğü yeri yakıyor. Hakan Türkiye’nin çok büyük bir değeriydi, kıymeti de bilinmemiş bir değeriydi. Ne diyeyim memleket gibiyiz işte’’ diyerek duygularını ifade etti.

Şair, müzisyen Hasan Kal ise ‘’Sevgili Hakan Yeşilyurt için ona güzel ve yakışan bir tören düzenledik. Hakan Yeşilyurt’un bende sanatçı ilişkisinin ötesinde bir abi kardeş ilişkisi vardı. Ölümü beni derinden etkiledi. Her şeyden önce kendisi iyi bir müzisyen, iyi bir arkadaştı. Kendisinin çıkarttığı son albümünde sözleri bana ait olan bir parça vardı. Benim hazırlığını yaptığım albüm için bana müzik ve sözleri kendisine ait olan üç parça vermişti. Ne diyelim devri daim olsun’’ dedi.

Hakan Yeşilyurt'un ölümünü Önder Babat Kültür Merkezi duyurmuştu. Twitter'dan yaptıkları paylaşımda “Çok değerli dostumuz, arkadaşımız Hakan Yeşilyurt'u kalp krizi sonucu kaybettik. Bu erken ve ani kayıp bizlere büyük bir acı yaşattı. Acılı ailesine, dostlarına ve yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz” denilmişti.

 

HAKAN YEŞİLYURT KİMDİR?

1973 Ankara doğumlu Hakan Yeşilyurt, Adalılar müzik grubunun kuruluşunda yer aldı. Hakan Yeşilyurt Eftelya, Sen Aşksın, Çökertme, Bize Kalan gibi albümleri ile tanınıyordu. 

HAKAN YEŞİLYURT'UN ARDINDAN

Sanatçı dostları ve siyasetçiler, Hakan Yeşilyurt'a sosyal medyadan verdikleri mesajlarla veda etti.

Yapılan bazı paylaşımlar şöyle:

(HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Beşiktaş, Bursaspor'u 2-0 mağlup etti

SONRAKİ HABER

AYM, Dilan Kortak başvurusunda gerekçeli kararını açıkladı: Yaşam hakkı ihlal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...