12 Ocak 2019 16:51

YSK: Seçmenlerin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olması zorunluluk

YSK Başkanı Sadi Güven: Beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak

YSK: Seçmenlerin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olması zorunluluk

YSK logosu

Paylaş

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur" açıklaması yaptı.

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart'taki mahalli idareler seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik yapıldığı yönünde basında haberlerin yer aldığı belirtildi.

Bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de YSK'ya bu yönde bilgiler ulaştığına dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

"4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda, beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İnsani ilişkilerimiz, ahlakımız ve ırkçılık...

SONRAKİ HABER

"Bakan yeğeniyim" diyerek doktora saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa