04 Aralık 2018 08:00
Son Güncellenme Tarihi: 04 Aralık 2018 08:46

Kayseri merkezli 'FETÖ' operasyonu: 68 gözaltı kararı

Hakkında 'FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen 68 kişinin yakalanması amacıyla pek çok ilde operasyon başlatıldı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Kayseri merkezli 7 ilde "FETÖ'nün askeri yapılanmasında" yer aldıkları öne sürülen 29 kişi, 13 ilde ise "Gaybubet evleri" olarak adlandırılan binalarda kaldıkları öne sürülen 39 kişiye yönelik operasyon başlatıldı. Operasyonlar kapsamında 51 kişi gözaltına alındı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'FETÖ' soruşturması kapsamında 29 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Bakkal ve büfelerden kontörlü olarak kullanılan sabit hatlardan arandıkları saptanan şüphelilerin yakalanması için Kayseri, Ankara, Adana, Eskişehir, İzmir, Muğla ve Mardin'de önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda 20 kişi gözaltına alınırken, 9 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Gözaltı kararı verilen şüphelilerden 10'unun daha önce gözaltına alınıp serbest bırakıldığı belirlendi. Şüphelilerden 17'sinin muvazzaf, 12'sinin ise KHK ile askeri okullardan ilişiği kesilen öğrenci olduğu bildirildi.

'GAYBUBET EVLERİNE' 13 İLDE OPERASYON

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince de operasyon düzenlendi. Kayseri, Ankara, Konya, Adıyaman, Manisa, Sivas, İzmir, Ordu, Amasya, Mardin, Çankırı, Kırşehir ve Aksaray'da belirlenen adreslere yönelik eş zamanlı baskınlar Haklarında yakalama kararı olan 39 kişiden 31'i gözaltına alındı.

51 kişi, sağlık kontrollerinin ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CIA Direktörü, ABD senatosunu Kaşıkçı konusunda bilgilendirdi

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa