28 Kasım 2018 12:27

Evrensel’e açılan ‘Paradise Papers’ davası ertelendi 

‘Paradise Papers’ı haberleştiren Evrensel’in eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Çağrı Sarı hakkında açılan davanın duruşması 19 Şubat’a ertelendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Cansu PİŞKİN
İstanbul
 

‘Paradise Papers’ı haberleştiren Evrensel’in eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Çağrı Sarı hakkında, “hakaret ve iftira” suçlamasıyla açılan davanın duruşması 19 Şubat’a ertelendi.

Siyasetçilerin ve patronların vergiden kaçınmak için yaptıkları para transferlerini konu alan ‘Paradise Papers’ haberlerinin Evrensel’de yayınlanmasının ardından, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve kardeşi Serhat Albayrak’ın şikayetiyle gazetemizin eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Çağrı Sarı hakkında dava açıldı. “Hakaret ve iftira” suçlamasıyla yargılanan Sarı’nın dördüncü duruşması Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sarı’nın katılmadığı duruşmada avukatı Devrim Avcı ile Albayrak kardeşlerin avukatı Muhammed Cemil İmamoğulları hazır bulundu. 

Önceki celse yapılan hakim değişikliği sebebiyle dosyadaki zabıtlar okundu. Albayrak kardeşlerin avukatı İmamoğulları, şikayetlerinin devam ettiğini belirterek Sarı’nın cezalandırılmasını talep etti. Ardından Sarı’nın avukatı Avcı söz alarak, yazılı savunma için mahkemeden süre istedi. Avcı, suça konu yazının içeriğine ilişkin Paradise Papers isimli belgeleri mahkemeye sundu. Avcı, gelecek celseye kadar söz konusu belgelerin tercümesini de sunacaklarını beyan etti. 

Süre talebini kabul eden mahkeme, bir sonraki duruşmayı 19 Şubat, saat 10.50’ye erteledi. 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

KPSS ön lisans sonuçları açıklandı, cevaplar erişime açıldı

SONRAKİ HABER

Stuttgart'ta mültecilerle dayanışma yürüyüşü: Irkçılığa ve yurt dışı edilmeye hayır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa