12 Eylül 2018 20:09
Son Güncellenme Tarihi: 12 Eylül 2018 20:12

Nihat Doğan'dan şikayetçi olan aile şikayetlerinden vazgeçti

Nihat Doğan tarafından alıkonuldukları iddia edilen kız çocuklarının ailesi şikayetinden vazgeçti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

2 kız çocuğunu evinde alıkoyduğu iddiasıyla gündeme gelen Nihat Doğan hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 11 ve 16 yaşlarındaki iki kızın ailesi, Nihat Doğan hakkındaki şikâyetlerinden vazgeçtikleri yönünde savcılığa dilekçe verdi. Ayrı ayrı dilekçe veren anne ve baba “Olay bize yanlış aksettirilmiş. Tamamen yanlış anlaşılma söz konusu. Nihat Doğan’dan şikayetçi değiliz” dedi.

'OLAY BİZE YANLIŞ AKSETTİRİLMİŞ, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ'

Sabah Gazetesi'nden Nazif Karaman'ın haberine göre, kız çocuklarının babası Musa Zilan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği şikayetten vazgeçme dilekçesinde şu satırlara yer verdi: "7 Eylül 2018 tarihinde çocuklarımın Nihat Doğan isimli şahıs tarafından alıkonulduğuna ilişkin olarak Eyüp Sultan Çocuk Büro Amirliği'nde şikayet oldum. Ancak devam günlerde gerek çocuklarım ile yaptığım birebir görüşmelerde gerekse de olayın bana anlatıldığı şekilde vücut bulmadığından sebeple olayların tamamen bir yanlış anlaşılması üzerine tarafıma nakledildiği, Nihat Doğan isimli şahıs ile şikayete konu olabilecek herhangi bir uyuşmazlığın aramızda olmadığı, tüm yaşanan bu hadiselerin bir yanlış anlaşılmadan sadır olduğunu, bu sebeple Nihat Doğan isimli şahıstan davacı olmadığımı belirtmek isterim. Bu nedenle şikayetimden vazgeçiyorum. Davacı ve şikayetçi değilim."

Aynı ifadelerin yer aldığı bir dilekçeyi de kız çocuklarının annesi Derya Zilan soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti.

Diğer taraftan Nihat Doğan'ın polis zoruyla gözaltına alınmadığı, emniyetin daveti üzerine Eyüp'teki bir karakolda ifade verdiği, ifadesinin ardından da serbest bırakıldığı öğrenildi.

Doğan'ın ifadesinde, kız çocuklarıyla asla kötü niyetle görüşmediğini, balkonda kendilerini gören bir yakınlarının olayı, aile ve polise yanlış aksettirmesi üzerine bütün olayların bu noktaya geldiğini söylediği öğrenildi.

'BEYAZ TV'DEN KOVULDU' İDDİASI

11 ve 17 yaşında iki kız çocuğunu alıkoyma iddiasıyla gözaltına alınan Nihat Doğan'a Beyaz TV'de yayınlanan "Söylemezsem Olmaz" programındaki işine son verildiği iddia edildi. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Nihat Doğan’ın Beyaz TV’deki işine son verildiğini iddia etti! Akay, “Ve Beyaz TV, Nihat Doğan’ın "Söylemezsem Olmaz" programındaki yorumculuğuna son verdi...” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sardes antik kenti UNESCO’dan iyi haber bekliyor

SONRAKİ HABER

Tacizler saklanmasın, tacizciler aklanmasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...