16 Ağustos 2018 11:08
Son Güncellenme Tarihi: 16 Ağustos 2018 12:25

Antep'te terlik imalathanesinde yangın çıktı, biri çocuk 2 işçi öldü

Gaziantep'te terlik imalathanesinde yangın çıktı. Biri çocuk 2 Suriyeli işçi hayatını kaybetti.

Antep'te terlik imalathanesinde yangın çıktı, biri çocuk 2 işçi öldü

Fotoğraf: Mustafa Kanlı/DHA

Paylaş

Gaziantep'teki terlik ve ayakkabı imalathanesinde gece çıkan yangında, uyurken soludukları dumandan zehirlenen Suriyeli biri çocuk 2 işçi, yaşamını yitirdi.

Küsget Sanayi Sitesi'nde bulunan, Suriyeli Muhammet Ahneen’e ait, 3 katlı terlik ve ayakkabı imalathanesinin 1'inci katında, gece saatlerinde, henüz bilinmeyen nedenle yangın başladı. Malzemelerin tutuşması sonucu büyüyen yangının haber verilmesiyle çok sayıda itfaiye ve sağlık görevlisi bölgeye sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 2 saatte kontrol altına alınan yangın nedeniyle imalathane kullanılamaz hale geldi.

İtfaiye ekipleri, kaldıkları imalathanede uyuyan Suriyeli mülteci işçiler Hamza Nasır (18) ve Mahmut Maruf'un (16) soludukları dumandan zehirlenip, yaşamını yitirdiğini belirledi. Suriyeli işçilerin cansız bedenleri, otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.

EVİ OLMADIĞI İÇİN İMALATHANEDE KALIYORMUŞ

Yangının gece meydana geldiğini ve arkadaşlarının içeriden çıkamadığını anlatan imalathane çalışanlarından Hüseyin Kargın, "Ben de bu fabrikada çalışıyorum. Gece yangın çıkmış. Arkadaşlarımız içeride kalmış. Mahmut Maruf evi olmadığı için burada kalıyordu. Hamza Nasır da normalde akşam çıkıp, evine gidiyordu; ama babası Suriye'ye gittiği için 2 gündür fabrikada kalıyor" diye konuştu. (Gaziantep/DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Modern insan evriminde bugünkü şeklini alan son uzuv ayak başparmağı

SONRAKİ HABER

İstanbul'da doğalgaz çalışmasında göçük: 1 kişi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa