02 Temmuz 2018 17:20
Son Güncellenme Tarihi: 02 Temmuz 2018 22:57

Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesi sona erdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Ankara'daki bir otelde görüştü.

Fotoğraflar: DHA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasındaki görüşme gerçekleşti. Görüşmeye Selvi Kılıçdaroğlu ve Ülkü İnce de katıldı.

Kılıçdaroğlu ve İnce, eşleri ile birlikte Ankara'daki JW Marriott Otel'de basına kapalı gerçekleşen akşam yemeğinde bir araya geldi. İkili 24 Haziran seçimleri sonrası ilk kez yüz yüze görüştü. Samimi bir havada geçtiği öğrenilen görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Kılıçdaroğlu ve İnce giriş ve çıkış için otelin arka kapısını kullandı. Yemekte, Kılıçdaroğlu ve İnce'nin 24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundukları ve parti içi konuları ele aldıkları öğrenildi.

Seçim sonuçlarının ardından CHP’de yaşanan tartışmaların sonrası İnce ve Kılıçdaroğlu bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ancak geniş bir değerlendirme yapılamamıştı. Teşekkür turlarına Erzurum’dan başlayacağını açıklayan İnce, yola çıkmadan Kılıçdaroğlu ile buluştu.

Zirve yemeği gizli tutuldu. Son dakikaya kadar yemeğin nerede yapılacağı saklandı. Ancak randevunun yeri netleşince, gazeteciler otele alınmadı. İnce ve Kılıçdaroğlu ile eşleri de otele arka kapıdan kimseye görünmeden giriş yaptı.

Muharrem İnce 81 ile teşekkür ziyareti yapacağını açıklamıştı. Kılıçdaroğlu da bunun üzerine, "Partinin il başkanlarına çağrımdır: karşılayacak, gezdirecek, gerekeni yapacak, uğurlayacaksınız" demişti. Muharrem İnce'nin partisinin üzerinde oy oranına ulaşması sonrası CHP'de kurultay tartışması yaşanmış, İnce ise 'Benim ağzımdan kurultay diye bir şey duymayacaksınız" demişti.

Kılıçdaroğlu ile İnce asrasında yapılacak görüşme merakla bekleniyordu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mustafa Elitaş: OHAL 18 Temmuz gecesi kalkacak

SONRAKİ HABER

Finlandiya’da ırkçılar "feminizme karşı mücadele" kararı aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa