24 Şubat 2018 16:25

Ayşen Gruda: Daha ne yapsınlar, kamçıyla mı dövsünler?

Ayşen Gruda'dan 'Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür' diyen Hülya Koçyiğit'e cevap: Daha ne yapsınlar, kamçıyla mı dövsünler bizi!

Paylaş

Türkiye sinemasının usta oyuncularından Ayşen Gruda, ülkedeki ‘baskı ortamı’ için “Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür” diyen meslektaşı Hülya Koçyiğit’e tepki gösterdi. Gruda, “Daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi?” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı çok başarılı bulduğunu söyleyen Koçyiğit, Türkiye’de söylendiği kadar baskı olduğunu düşünmediğini savunmuştu. Koçyiğit, şöyle devam etmişti: 

“Bundan daha açık bir toplum görmedim ben. Bir kere böylesine bir iletişim çağında yaşarken, sosyal medya hayatımızın bu kadar içindeyken kim kendini baskı altında hissedebilir ki? Kimse baskı altında değil, bilakis herkes fazla özgür. Çok fazla atıp tutuyorlar.”

‘BU LAFLAR HİÇ HOŞ DEĞİL’

Posta’dan Oya Çınar’a konuşan Ayşen Gruda’ya Koçyiğit’in sözleri hatırlatıldı. Gruda şöyle yanıt verdi: 

“Sevgili Hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. Kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. Ama bunları lütfen kendine saklasın. Çok seveni var, eski bir sanatçı. Bu laflar hiç hoş değil. Benim çok tuhafıma gitti.”

İyi bir şey yapılıyorsa alkışlamayı ‘bileceğini’ ama sanatçı olarak kendi işinin muhalefet olduğunu aktaran Gruda, “Beni eleştirenler de her zaman başımın tacıdır. Bir yerde herkes beni alkışlıyorsa, hiç eleştirmiyorsa oradan hemen kaçarım. ‘Sen yeter ki ol. Çıkıp şurada dursan bile olur’ diyenden korkarım. Allah muhafaza, gerçek zannederim. Bakın iyi bir muhalefet partimiz yok diye ne durumdayız! Güçlü bir muhalefet partimiz olsa her şey farklı olabilirdi” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZI
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumartesi anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu

SONRAKİ HABER

Bakırköy'de öğrencileri darbeden soyan polise 12 yıl 9 ay 10 gün hapis

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa