18 Kasım 2017 17:12

İhraç edilen kamu emekçileri kırtasiye açtı

KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen üyesi Mahmut Pala, kendisi gibi ihraç edilen sağlık emekçisi arkadaşıyla birlikte Van Erciş’te kırtasiye açtı.

İhraç edilen kamu emekçileri kırtasiye açtı

Paylaş

Uğur Atabay

Emekçisi olan Mahmut Pala, 29 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edildi. Kendisi gibi ihraç edilen sağlık çalışanı bir arkadaşıyla Erciş’te kırtasiye açan Pala, “Bizler ölümler yaşanmasın diye etkinlikler yapıyorduk. Ben bundan gurur duyuyorum. Bunun bedeli ne olursa ödemeye devam edeceğim” diye konuştu. 

“Bu anlamda bizi yıldırmaya çalışan, hayatı zehir etmeye çalışan ve dışlayan, ötekileştiren zihniyet utansın. Bizler utanmayacağız. Biz eylem ve etkinliklerimizde ‘Bizler çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız ama bu zihniyet çocuklarına, hırsızlık, adaletsizlik ve yolsuzluğu bırakacaktır’ diyen Pala, şöyle devam etti:

BİRİLERİ ÖLÜNCE SESSİZ KALAMAM

Sokağa çıkma yasakları döneminde cansız bedeni günlerce sokak ortasında kalan Taybet İnan’ı hatırlatan Pala, “Bu ülkede çocuklar, kadınlar, gençler ve yaşlılar ölünce ben sessiz kalamam. Bedenleri buzdolaplarına konulan çocuklar olunca ben sessiz kalamam. Bizler toplumda bu irade ile yaşamazsak, mevcut toplum düzelmez. 3 ya da 5 bin TL alıp cebe koyunca duyarlı olunmuyor. Yaşam toplumla olunca güzeldir. Bireyci olunan yaşam, yaşam değildir. Toplumla birlikte olunca ancak yaşayabiliyor ve özgürleşebiliyorsunuz. Suyun ve toprağın olduğu her yerde yaşam vardır. Ahmet Arif’in söylediği gibi, ‘Anadolu insanı ekmeğini taştan çıkarır’ bizler ekmeğimizi taştan bile çıkarırız. Bu bilgi birikime de sahibiz” dedi.

‘KAPIMIZ TÜM EMEKÇİLERE AÇIK’

Eğitim Sen’in kendilerine desteğinin sürdüğünü ifade eden Pala,  “Bundan sonra olur da ihraç olacak arkadaş varsa, buranın kapısı onlara sonuna kadar açık. Ben hiçbir zaman özel mülkiyet anlayışını benimsemedim. Bu süreçten sonra, ihraç olan arkadaş olursa gelir buraya, burada ortaklaşır burayı yönetiriz” diye konuştu. (Van/MA)

ÖNCEKİ HABER

KESK İzmir'in KHK’lara karşı eylemleri sürüyor

SONRAKİ HABER

ABD'de kar fırtınası nedeniyle yaklaşık 5 bin uçak seferi iptal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa