26 Ekim 2017 12:50

CHP'li yeni Başkanvekili Yaşar Tüzün

CHP'li yeni Meclis Başkanvekili Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün oldu.

CHP'li yeni Başkanvekili Yaşar Tüzün

Paylaş

TBMM CHP grubu yeni Meclis Başkanvekili olarak Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ü seçti. CHP’de bu görevi daha önce Akif Hamzaçebi yürütüyordu.

1966 Bilecik’te doğumlu olan Tüzün, Bilecik Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, Bilecikspor Kulübü Başkanlığı, Marmara Boğazları ve Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Bilecik Belediye Başkanlığı yaptı. 22. Dönem Bilecik Milletvekili. 22. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem’de aynı göreve yeniden seçildi.

CHP’DE GRUP BAŞKANVEKİLLİKLERİNE ALTAY VE ÖZEL YENİDEN SEÇİLDİ

CHP Grup Başkanvekilliklerine Engin Altay ve Özgür Özel yeniden seçildi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı yapılan grup toplantısında TBMM Başkanlık Divanı ve grup organları için seçim yapıldı.

27 KOLTUK İÇİN YARIŞ

Kapalı grup toplantısında Grup Başkanvekilliği (3 üye), Grup Yönetim Kurulu üyeliği (9 üye), Grup Denetçi üyeliği (2 üye), Grup Disiplin Kurulu üyeliği (7 asıl, 2 yedek üye), TBMM Başkanvekili (1 üye), TBMM Katip üyeliği (4 üye), TBMM İdare Amiri (1 üye) seçimi için milletvekilleri oy kullandı.

Toplantıda 3 grup başkanvekilliği için 10 aday yarıştı. Üçüncü turda 7 aday yarışa katıldı. CHP Grup başkanvekillerine üçüncü turda seçilebilmek için yeterli olan 66 oyu aşarak 67 oy alan Engin Altay ve Özgür Özel seçildi. CHP Grup başkanvekilliği seçiminde milletvekilleri dördüncü turda oy kullanıyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hak savunucuları tahliye oldu, yandaş manşetleri unutulmadı

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa