23 Ağustos 2017 16:54

Seydişehir Cezaevinde tutuklulara ‘Tekbir getirin’ dayatması

Seydişehir Kapalı Cezaevi’ne sevk edilen tutuklulara gardiyanların ‘Tekbir getirin’ dayatmasında bulunduğu iddia edildi.

Seydişehir Cezaevinde tutuklulara ‘Tekbir getirin’ dayatması

Paylaş

Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Konya Seydişehir Kapalı Cezaevi’ne sevk edilen tutukluların çıplak bir şekilde x-ray cihazından geçirildiği ve gardiyanların “Tekbir getirin” dayatmasına maruz bırakıldıkları belirtildi. 

İşkence ve darp iddialarıyla gündemden düşmeyen Van T Tipi Cezaevi’nde 9 siyasi tutuklu ailelerinden habersiz Konya Seydişehir T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi. 18 Ağustos’ta sevk edilenler arasında bulunan Yılmaz Uçar, bugün ailesini arayarak bilgi verdi. Uçar, götürüldükleri Seydişehir’de de kötü muamelelerle karşı karşıya kaldıklarını paylaştı. 

TUTUKLULARA ‘TEKBİR’ BASKISI 

Seydişehir’e vardıklarında çıplak bir şekilde x-ray cihazından geçirildiklerini ailesi aracılığıyla paylaşan Uçar, Cuma gününden bu yana her gün kendilerine temizlik yaptırıldığını söyledi. Gardiyanların sayım öncesi “Tekbir getirin" dayatmasında bulunduğunu aktaran Uçar, şunları kaydetti: “Siyasi tutsak olduğumuzdan dolayı kötü muamele görüyoruz. Cuma’dan bu yana getirildiğimiz yerde 3 gündür sadece kuru ekmek veriyorlar. Yemek vermiyorlar. Her gün zulüm görüyoruz. Bizi öyle kaybederler ki siz asla bulmazsınız. Van’da da duruma ilişkin dilekçe verdik. Burada da veriyoruz. Kimse ilgilenmiyor.” 

Aile, Uçar’ın Seydişehir’e götürüldüğüne dair kendilerine haber vermediklerini söyledi. (DİHABER) 
 

ÖNCEKİ HABER

Sedir ormanına boksit ocağı! 

SONRAKİ HABER

Adana'da evleri su bastı, araçlar yolda kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa