03 Ağustos 2017 09:10

'FETÖ itirafçısı İrtegün, futbol dünyasından 20 isim verdi'

Telefonunda ByLock çıkması üzerine gözaltına alınan ve itirafçı olduğu belirtilen Bekir İrtegün'ün 20'ye yakın futbolcunun ismini verdiği belirtildi.

'FETÖ itirafçısı İrtegün, futbol dünyasından 20 isim verdi'

Paylaş

Telefonunda 'FETÖ'nün gizli haberleşme programı olarak kullanıldığı belirtilen ByLock çıkması sonrası gözaltına alınan ve "itirafçı" olduğu için serbest bırakılan futbolcu Bekir İrtegün'ün ifadesinde 20'ye yakın meslektaşının ismini verdiği belirtildi.

Milliyet'in haberine göre İrtegün, örgütle irtibatının 2006-2007 sezonunda başladığını ve Gaziantepspor'da futbol oynadığı döneme rastlayan bu zaman içerisinde takımdaki 2 arkadaşı tarafından sohbetlere götürüldüğünü ifade etti. İrtegün'ün, ifadesinde bu 2 futbolcuyla birlikte sohbet toplantılarına giden diğer futbolcuların ve o zamanki Gaziantepspor'dan sorumlu imamın adını da verdiği öğrenildi.

Soruşturmanın devamının salahiyeti açısından isimleri açıklanmayan bu futbolcu ve imamla toplandıkları sohbetlerde Fethullah Gülen'in sohbet videolarını seyrettiklerini ifadesinde anlatan İrtegün, Fenerbahçe'ye geldiği 2009 yılından sonra antrenman ve çalışma programının yoğunluğu nedeniyle sohbetlere pek katılmadığını, sadece birkaç kez Fenerbahçe takımında bulunan birkaç isimle birlikte 2-3 toplantıya gittiğini ifade etti.

Telefonunda bulunan ByLock programını yükleyenin ise toplantılarda sohbet hocalığı yapan bir isim olduğunu ifadesinde dile getiren İrtegün, açık kimliğini verdiği bu sohbet hocasının kendisi gibi birkaç futbolcunun telefonuna daha bu programı yüklediğini bildiğini de ifade etti.

İrtegün, sohbet hocasının kendisinin haricinde Fenerbahçe ve diğer kulüplerde bulunan futbolcu, yönetici ve teknik adama kadar birçok isimle irtibatlı olduğunu ve bu isimlerin büyük bir bölümünün de sohbet toplantılarına katıldığını söyledi. İrtegün'ün savcıya ismini verdiği şahıslar arasında eski futbolcudan aktif futbolcuya, yöneticiden teknik adama kadar 20'ye yakın isim olduğu öğrenildi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 3 Ağustos 2017 Perşembe

SONRAKİ HABER

Galatasaray’da eylem yapmak isteyen TAYAD üyesi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa