30 Temmuz 2017 15:23

Avcılar Belediyesi işçilerinin eylemi sonuç verdi

İstanbul Avcılar Belediyesi’nde çalışan işçilerin üç aydır alamadıkları ücretleri için yaptığı iş bırakma eylemi sonuç verdi.

Paylaş

CHP'li Avcılar Belediyesi'nde üç aylık maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemi yapan işçilerin direnişi sonuç verdi. Belediyenin Çarşamba ve Cuma günleri işçilerin maaşlarını vermesi bekleniyor. Avcılar Belediyesi’nde çalışan 400 Fen İşleri Müdürlüğü ve 120 Park Bahçeler Müdürlüğü işçisi üç aylık maaşlarını alamadıkları için 6 gündür iş bırakma eylemi yapıyordu.

Belediye Başkan Yardımcısı Burçin Baykal, işçilerin üye olduğu Türk-İş'e bağlı Belediye İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir ile görüştü. Baykal'ın maaşların bir kısmını Çarşamba, diğer kısmını ise Cuma günü ödeyecekleri sözünü vermesi üzerine işçiler işbaşı yaptı.

Ücretlerin yatırılma sözünü aldıkları için işçilere gerekli açıklamanın yapıldığını ifade eden Özdemir, “Ücretler Cuma gününe kadar yatırılmadığı durumda tüm demokratik haklarımızı kullanarak direnmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Özdemir, gerekçesi belirtilmeden Haziran ve Temmuz ayında işten çıkarılan sendika üyesi iki işçinin ise işe geri alınması amacıyla görüşmelerin sürdüğünü aktardı. (DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘İsrail polisi bile bunları yapmaz’

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...