29 Haziran 2017 12:03

HDP Orhan Doğan’ı andı

HDP, insan hakları, barış, demokrasi ve özgürlük için mücadele eden Orhan Doğan’ın 10. ölüm yıl dönümde ‘Unutmadık, unutturmayacağız’ dedi.

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi yaşamı boyunca insan hakları, barış, demokrasi ve özgürlük için mücadele eden Orhan Doğan’ın 10. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Açıklamada “Aradan geçen 10 yıl boyunca barış ve adalet mücadelemizde O’nun eksikliğini yaşamaya devam ediyoruz” denildi. 

‘BARIŞ ORTAMINI SAĞLAYAMADIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM’

Doğan’ın, “Değerli dostlar! Size barış ortamını sağlayamadığım için özür dilerim" sözlerini hatırlatan HDP açıklamasında “Bugün Türkiye halklarının içine çekildiği savaş, çatışma ve şiddet sarmalının reçetesi olarak gördüğümüz ‘barış’ mefhumu; Orhan Doğan ve bu mücadelede hayatlarını kaybeden bütün demokrasi ve özgürlük kahramanlarının bize bıraktıkları bir miras olarak önemini koruyor” denildi. 

‘UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ’

Açıklama şöyle devam etti: “Yaşamı boyunca maruz kaldığı onca baskı ve zulme rağmen boyun eğmeyen, gerek cezaevinde gerekse dışarıdaki siyasi yaşamında en anlamlı direnişi ve mücadeleyi ortaya koyan, barışı dilinden asla düşürmeyen, halklarımızın gönlünde mümtaz bir karakter olarak yer edinen değerli Orhan Doğan’ı unutmadık, unutmayacağız.

Kardeşlik, barış ve onurlu yaşam meşalesi olan Orhan Doğan’ı vefatının 10. yılında sevgi ve minnetle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.” (HABER MERKEZİ) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kamyonun çarptığı 80 yaşındaki bisikletli yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa